Sztafetowa rywalizacja szkół

2021-10-15 19:10:00 (ost. akt: 2021-10-15 19:22:07)
Uczniowie rywalizowali w Jesiennych Sztafetach Lekkoatletycznych

Uczniowie rywalizowali w Jesiennych Sztafetach Lekkoatletycznych

Autor zdjęcia: archiwum MOSiR Kętrzyn

Na przełomie września i października do sztafetowej rywalizacji biegowej stanęli uczniowie kętrzyńskich szkół podstawowych. Zawody podzielono na dwie tury. Areną zmagań była bieżnia na stadionie przy ul. Bydgoskiej w Kętrzynie.
W środę 29 września Stadion Miejski przy ulicy Bydgoskiej ponownie tętnił lekkoatletycznym życiem za sprawą Jesiennych Sztafet Lekkoatletycznych szkół podstawowych klas VII i VIII. W zawodach rywalizowały pięcioosobowe sztafety mieszane ze wszystkich szkół na dystansie 400 metrów. W klasach siódmych bezkonkurencyjna okazała się sztafeta ze Szkoły Podstawowej nr 4. Kolejne miejsca zajęły sztafety SP 3, SP 1, SP 5 i NSP Klucz.

W rywalizacji klas ósmych po emocjonującej walce zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 5, która wyprzedziła SP1, SP 4, SP 3 oraz NSP Klucz. Przed startem sztafet odbyła się uroczystość przekazania sprzętu sportowego dla uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy, którzy od dwóch miesięcy trenują pod okiem Miłosza Lenarta zajęcia usprawniające na bieżni.

W poniedziałek, 4 października na bieżni zobaczyliśmy uczniów klas czwartych, piątych i szóstych szkół podstawowych w ramach Jesiennych Sztafet Lekkoatletycznych. Zawody wyłoniły tegorocznych mistrzów w Kętrzynie w tej kategorii wiekowej. W klasach czwartych najszybsza była drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4. Kolejne miejsca zajęły SP 1, SP 3 i SP 5.

W klasach piątych najlepszą okazała się sztafeta SP 3. Za nimi na mecie zameldowały się SP 4, SP 1 i SP 5. W klasach szóstych bezkonkurencyjna okazała się sztafeta SP 3. Za nimi linię mety przekroczyli lekkoatleci SP 4, SP 1 i SP 5. - Gratulacje dla wszystkich uczestników Jesiennych Sztafet Lekkoatletycznych za wspaniałą walkę sportową - podsumowują zawody organizatorzy. Organizatorem rywalizacji był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5