Strażacy ponownie spotkali się na boisku

2021-10-05 18:30:00 (ost. akt: 2021-10-05 18:48:50)

Autor zdjęcia: OSP Reszel

Druhowie OSP z Reszla po raz trzeci zaprosili kolegów z innych jednostek do gry w piłkę. Memoriał pamięci Mariusza Czajkowskiego odbył się w ostatni weekend września.
Pandemiczne zawirowania sprawiły, że trzecia edycja turnieju upamiętniającego wieloletniego naczelnika OSP Reszel, a zarazem strażaka z kętrzyńskiej komendy PSP, odbyła się z... osiemnastomiesięcznym poślizgiem. - Kiedy w marcu 2020 roku w ostatniej chwili musieliśmy odwoływać imprezę nikt nie spodziewał się, że przerwa potrwa aż tak długo. Dlatego w tym roku postanowiliśmy wykorzystać możliwość gry i spotkać się na zielonym boisku - wyjaśniają organizatorzy.

Tegoroczny turniej, ze względu na czas i miejsce (otwarte boisko Zespołu Szkół im. Macieja Rataja zamiast hali sportowej) był nieco bardziej kameralny, co nie znaczy, że mniej udany. - Udział wzięło ok. 50 zawodników, ale gości mieliśmy trochę więcej, bo nie każdy chciał i mógł grać. W tym roku, oprócz kolegów z powiatu i zaprzyjaźnionej ekipy z OSP Bisztynek, odwiedzili nas też sąsiedzi z OSP Kolno. Swoją reprezentację wystawili też policjanci z Reszla i Kętrzyna - relacjonują organizatorzy.

Strażacy po raz kolejny postanowili... pomieszać drużyny. Każdy z uczestników losował kolor koszulki i tak powstało pięć drużyn, które rywalizowały na nowym obiekcie w Reszlu. Ostatecznie wygrali różowi, wyprzedzając zielonych i żółtych. Wynik sportowy tego dnia zupełnie się jednak nie liczył.

- Po raz kolejny uczestnicy stworzyli wspaniałą atmosferę, która przeniosła się do remizy, gdzie spotkaliśmy się już po zawodach. Strażacka brać to fajna, serdeczna społeczność, która chętnie się integruje, chętnie bierze udział w tego typu przedsięwzięciach. Dla nas to ważne, bo to też pokazuje, że warto organizować kolejne edycje Memoriału. Choć nie wszyscy mieli okazję współpracować z Mariuszem to chcemy młodszym kolegom przypominać, że był ktoś taki, kto przez lata budował pożarnictwo w naszym powiecie - dodaję strażacy z Reszla.

- Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji. Współorganizatorom, Komendzie Powiatowej PSP w Kętrzynie, Zespołowi Szkół im. Macieja Rataja i Zespołowi Szkolno - Przedszkolnemu w Reszlu, Gminie Reszel, Starostwu Powiatowemu w Kętrzynie i sponsorom, którzy wsparli nas w przygotowaniach. Obyśmy za rok spotkali się w takim samym gronie - kończą reszelscy ochotnicy.

Andrzej Adamiak


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5