Dinozaury spotykają się już 10 lat

2021-09-22 09:00:00(ost. akt: 2021-09-22 09:15:30)

Autor zdjęcia: archiwum organizatora

Korszeńskie Dinozaury spotkały się po raz dziesiąty. Łączy ich wszystkich Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej. Od 2011 roku na zjazd przyjeżdżały różne roczniki tej szkoły- od rocznika 1950 do 1970-tego.
Oprócz uczniów tej szkoły spotkanie swoją obecnością zaszczycali: Burmistrz Miasta i Gminy Korsze Ryszard Ostrowski, dyrektor Szkoły Podstawowej Mirosław Miller oraz wychowawczynie różnych roczników. Absolwenci szkoły przyjeżdżali na zjazd z różnych stron Polski oraz świata.

W tym roku ze względu na wspomnienia nasze związane ze Świętą Lipką (na rowerach jeździliśmy do tego kościoła w Szkole Podstawowej) zjazd rozpoczęliśmy Mszą Świętą w Sanktuarium Maryjnym w Świętej Lipce. Bardzo serdecznie powitał nas ks. proboszcz dr Aleksander Jacyniak. W maju tego roku otrzymał on z rąk starosty kętrzyńskiego wyróżnienie za „Zasługi dla Powiatu Kętrzyńskiego”. Wszystkim uczestnikom tej mszy opowiedział o Dinozaurach Korszeńskich oraz przekazał wiele z serca płynących słów. Po Mszy Świętej długo jeszcze z nami rozmawiał. Wysłuchaliśmy również wiersz napisany przeze mnie, a odczytany przez ks. proboszcza. W podziękowaniu za tak piękną mszę za nas, wszyscy uczestnicy zjazdu z wielkim wzruszeniem wpisywali się do Księgi Pamięci u „Stóp Świętolipskiej Matki”.

Przez poprzednie lata spotykaliśmy się w Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach. Ze względu na trwające przygotowania MOK-u do remontu spotkanie odbyło się w sali gimnastycznej naszej byłej Szkoły Podstawowej. Powitała nas bardzo serdecznie dyrektor szkoły Agnieszka Bańka oraz w zastępstwie burmistrza kierownik Referatu Oświaty i Kultury Piotr Stańko.

Jak przystało na salę gimnastyczną wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali złote medale pamiątkowe, które zawieszał nam na szyję były reprezentant Korsz z drużyny piłki siatkowej, rozgrywający wiele meczy w tej sali gimnastycznej - kolega Zdzisław Matkiewicz. Odśpiewaliśmy z radością swoją piosenkę „Łączy nas Danusia, nasza kawiarenka oraz Szkoła Podstawowa, dla niej jest ta piosenka". Po tym zasiedliśmy do stołów suto zastawionych. Z łezką w oku wspominaliśmy mecze rozgrywane w tej szkole przez drużyny reprezentujące różne miasta naszego byłego województwa - olsztyńskiego. Dmuchaliśmy również świeczki na torcie jubileuszowym z okazji 10-lecia naszych spotkań.

Było wiele wspomnień i wzruszeń. Pomimo przeżytych lat bawiliśmy się do białego rana słuchając na żywo piosenek z naszej młodości. W imieniu Organizatorów oraz własnym podziękowałam wszystkim uczestnikom spotkania za ich przybycie oraz cudownie spędzony wspólnie czas.

Do zobaczenia za rok!!!

Korsze, Nasze Korsze,
miasto ukochane
tu się urodziliśmy
dlatego dbamy o to,
żeby były znane.

Jako DINOZAURY
tutaj przyjeżdżamy
dziesięć lat już minęło,
odkąd się spotykamy.

Te spotkania wnoszą radość
w Naszym trudnym życiu,
i choć nie jesteśmy już tak młodzi
wspomnienia nosimy w sercu, w skryciu.

Cieszymy się bardzo
z każdego spotkania
dlatego tak trudne,
są z Naszym miastem rozstania.

Dziękujemy Panu Burmistrzowi
że przez dziesięć lat Nas gościł
Dużo zdrowia, dużo szczęścia Mu życzymy
i dni pełnych radości.

Dziękujemy Pani Dyrektor
pierwszej Naszej Szkoły
za to że Nas przygarnęła
i znosiła z Nami stoły.

Pragnę wszystkim podziękować
za to że jesteście
że przybyliście tu z daleka
by być razem w Naszym mieście.

Anna Frąckiewicz


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5