Adam i Kuba. Czyli jedyny taki duet na Warmii i Mazurach

2021-09-09 12:00:00 (ost. akt: 2021-09-09 12:22:28)

Autor zdjęcia: archiwum drużyny

SIATKÓWKA || Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce o Puchar Kinder Joy of Moving za nami! W Gliwicach świetny występ odnotowali Adam Kwiatkowski i Kuba Markowski.
Nim kętrzynianie zapewnili sobie miejsce w mistrzostwach krajowych, musieli wcześniej "pozamiatać" na arenie regionalnej. Tak też się stało, więc na południe jechali jako niekwestionowani mistrzowie województwa (w kategorii "dwójek"). Nadzieje z ich udziałem były niemałe, lecz wiadomym było również, że poprzeczka zawiśnie niesamowicie wysoko.

W każdej z kategorii występowały 32 zespoły. Pula składała się wyłącznie z mistrzów i wicemistrzów poszczególnych województw. Podopieczni trenera Jarosława Markowskiego rywalizowali przez trzy dni. W tym czasie odnotowali 6 zwycięstw i 5 porażek. Zrealizowali tym samym założony wcześniej cel, którym była lokata w pierwszej dziesiątce.

Dziesiąte miejsce cieszy, ale wynik mógłby być lepszy. Niestety w drugiej rundzie nasi trafili do grupy z drużynami, które ostatecznie zajęły 2. i 3. miejsce. Po porażkach z nimi pozostało już tylko granie o miejsca 9.-16.

Powodów do dumy jednak nie brak. Chłopcy zakończyli turniej jako najlepsza drużyna spod szyldu Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej. Przed nimi kolejne wyzwania.

Obrazek w tresci

kk2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5