Karolina i Weronika powalczą na mistrzostwach Polski

2021-09-02 07:59:00 (ost. akt: 2021-09-02 08:01:58)

Autor zdjęcia: Dorota Gawerska/Hetman-Pionier Kętrzyn

SZACHY || Kętrzyńskie PCE stało się areną eliminacji międzystrefowych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski Młodzików. Jak spisali się gospodarze?
Nasi młodzi specjaliści od "królewskiej gry" niejednokrotnie udowodnili już swój wysoki poziom wyszkolenia. Wśród blisko stu zawodników (nie tylko z Warmii i Mazur, ale i Mazowsza), nie brak było jednak i takich, którzy zamierzali utrzeć sportowo nosa miejscowym. Na przestrzeni 6 dni zmagań wielu się tu udało.

Jednak nie w przypadku niesamowicie skutecznej Karoliny Gawerskiej z Kętrzyna, która — w kategorii do 9 lat — zgarnęła złoto i awans, nie przegrywając przy tym ani jednej partii. Premiowaną awansem lokatę, w tej samej kategorii, udało się zdobyć ponadto Weronice Lewandowskiej z Reszla. Obie utalentowane szachistki MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn będą reprezentowały nasz powiat w przyszłorocznym finale mistrzostw Polski.

Powiatowe Centrum Edukacyjne ze złotem poszczególnych grup wiekowych opuścili ponadto: Krzysztof Zawal (UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn), Juliusz Klim (KSz Polonia Warszawa), Jan Przybylski (UKS Skoczek Elbląg), Natalia Walewska (UKS Czternastka Warszawa) oraz Jagoda Dzierzgowska (KSz Polonia Warszawa).

Z solidnej strony, choć tym razem bez awansu, barwy Hetmana-Pioniera reprezentowali także pozostali podopieczni trenera Mirosława Kruklisa: Aleksandra Brzezicka, Barbara Szubstarska, Szymon Owierczuk, Mateusz Woźniak, Mateusz Fibikowski, Szymon Dunalski i Jakub Rocławski.

W roli głównego organizatora mistrzostw w Kętrzynie wystąpił Warmińsko-Mazurski Związek Szachowy (przy wsparciu MKS Hetman-Pionier Kętrzyn, Powiatu Kętrzyńskiego i Miasta Kętrzyn).

Kamil Kierzkowski

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5