Trzecie, ostateczne starcie na piaskach "Kętrzynianki"

2021-08-11 09:41:15(ost. akt: 2021-08-11 10:28:41)
Najlepsze miksty turnieju

Najlepsze miksty turnieju

Autor zdjęcia: MOSiR Kętrzyn

SIATKÓWKA || Już po raz trzeci w ostatnich tygodniach "Kętrzynianka" stanęła w centrum uwagi miłośników siatkówki plażowej. I kolejne turniejowe złoto opuściło powiat.
Stolica naszego powiatu coraz mocniej kojarzona jest z "plażówką" na naprawdę wysokim poziomie i... gościnnością. Potwierdzają to wyniki każdej z trzech odsłon turnieju. W pierwszej, przeznaczonej wyłącznie dla pań, niemal wszystkie trofea trafiły do Olsztyna (złoto i srebro, brąz zgarnęły wespół Olsztyn i Mrągowo). W drugiej, typowo męskiej, tytułem mistrzowskim cieszyły się połączone siły Bartoszyc i Szczytna. Jedyny akcent kętrzyński zapewnił Szymon Zalewski, który zdobył srebro w duecie z Michałem Wolakiem z Ostródy.

W ostatni weekend, w trzeciej odsłonie, gospodarze również okazali się bardzo szczodrzy. W szranki stanęło — wraz z miejscowymi — 13 solidnych mikstów z Olsztyna, Bartoszyc, Ełku, Iławy, Mrągowa, Szczytna, Giżycka, Piasku oraz Ostródy

I właśnie reprezentanci dwóch ostatnich miejscowości (Urszula Bobel i Konrad Jaworowski) okazali się najskuteczniejsi na boiskach "Kętrzynianki". W finale z tronu próbowali zepchnąć ich Magdalena Borkowska (Olsztyn) i Patryk Kulpaka (Bartoszyce), lecz bezskutecznie. Zacięty bój rozegrał się również o brąz. Przypadł on w udziale Julii Dąbrowskiej (Ostróda) i Błażejowi Masłowskiemu (Giżycko), którzy miejsce na "pudle" przypieczętowali zwycięstwem nad Wiktorią Stępień (Iława) i wspomnianym już Szymonem Zalewskim (Kętrzyn).

Nad sprawnym i uczciwym przebiegiem zawodów czuwali cenieni sędziowie — Mariola Piórkowska i Krzysztof Zalewski. Organizatorem cieszącego się coraz większą popularnością cyklu zmagań plażowych był MOSiR Kętrzyn.

kk

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5