Rozwijają się i ograniczają emisję spalin

2021-07-16 15:00:00 (ost. akt: 2021-07-16 09:21:55)

Autor zdjęcia: Miasto Kętrzyn

Miejskie spółki nie zwalniają tempa i dbają o swój dynamiczny rozwój inwestując m.in. w wyposażenie i sprzęt. Nowoczesną czołową ładowarkę kołową, z ramą przegubową, zakupiła miejska spółka PGK „Komunalnik”.
Ładowarka wyposażona jest w łyżkę wysokiego wysypu, marki Komatsu Model WA270-8. Pojazd usprawni wykonywanie codziennych obowiązków i realizację zaplanowanych zadań, podnosząc komfort pracy. Służyć będzie do załadunku odpadów i zastąpił sprzęt, który po wielu latach eksploatacji wymagał napraw lub wymiany.

Obrazek w tresci

- Nowe urządzenie zwiększy wydajność oraz komfort pracy. To japoński sprzęt o wysokiej jakości. Dzięki niższym kosztom eksploatacji dbamy także o ekonomię spółki. Ładowarka spełnia najwyższe normy spalania, dzięki czemu ograniczamy emisję spalin – mówi Dariusz Cycan, Prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej "Komunalnik" Sp. z o.o. - Dziękuję Marszałkowi Województwa Warmińsko – Mazurskiego za zaangażowanie oraz współpracę. Dzięki dofinansowaniom z Urzędu Marszałkowskiego możemy się rozwijać i działać jeszcze prężniej – dodaje.

Ładowarka została zakupiona przy współfinansowaniu, z Urzędu Marszałkowskiego, z projektu pn. „Rozbudowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kętrzynie w ramach osi Priorytetowej 5 – „Środowisko Przyrodnicze i racjonalne wykorzystanie zasobów”, Działania 5.1- „Gospodarka Odpadowa” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko- Mazurskiego na lata 2014-2020. Wartość zakupu sięga ponad 800 tys. zł.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5