Liga jeszcze śpi, ale rusza już pucharowa karuzela

2021-07-15 08:00:00 (ost. akt: 2021-07-15 07:31:19)
Jurand zmierzy się z "Minisami" (zdjęcie archiwalne)

Jurand zmierzy się z "Minisami" (zdjęcie archiwalne)

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

FUTBOL || Choć do startu sezonu 2021/2022 wciąż kilka tygodni, miłośnicy futbolu już mogą zacierać ręce na pojedynki kolejnej edycji Wojewódzkiego Puchar Polski.
We wtorek, 13 lipca, w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się oficjalne losowanie par rundy wstępnej WPP. Nim jednak ruszyła transmisja internetowa, zgłoszone drużyny zostały podzielone terytorialnie na cztery koszyki.

Jak i w latach ubiegłych, tak i tym razem nie zabrakło w nich reprezentantów naszego powiatu. Wyżej sklasyfikowane ekipy (jak np. IV-ligowcy z Granicy Kętrzyn czy MKS Korsze) na swą okazję do gry muszą wprawdzie jeszcze poczekać, jednak o awans do kolejnej rundy powalczą (24 lub 25 lipca, o godzinie 17:00) Jurand Barciany oraz Szansa Reszel.

Pierwsi, po niedawnym spadku do klasy A, spróbują swych sił z 4. ekipą klasy B — Mini Soccer Academy Mrągowo. Rywale, choć z niższego szczebla, w swym optymalnym składzie dysponują pokaźną siłą rażenia. Przekonała się o tym w rozgrywkach ligowych m.in. wspomniana Szansa Reszel, która 25 kwietnia uległa "Minisom" na wyjeździe (6:1).

Reszelanie będą mogli wykazać się w rundzie wstępnej meczem z b-klasową Vęgorią II Węgorzewo. O której trudno cokolwiek powiedzieć, ponieważ węgorzewskie "rezerwy" zostały reaktywowane w ostatnich tygodniach po przeszło 10-letniej przerwie. Zdając sobie jednak sprawę z wagi pojedynku, rywale zapewne zadbają o to, by wzbogacić swe szeregi zawodnikami z pierwszego składu (6. ekipa klasy okręgowej).

Kamil Kierzkowski

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5