Kolejne pieniądze dla kętrzyńskich szkół

2021-06-12 16:00:00 (ost. akt: 2021-06-12 13:02:02)
Tym razem wsparcie otrzyma SP4

Tym razem wsparcie otrzyma SP4

Autor zdjęcia: Miasto Kętrzyn

Niemal 340 tysięcy złotych władze miasta pozyskały na podniesienie oferty edukacyjnej w Szkole Podstawowej nr 4. To już trzecia szkoła z dodatkowym wsparciem.
Po dużych projektach edukacyjnych uruchamianych w SP1 i SP3, teraz czas na „czwórkę”. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Wartość dofinansowania stanowi aż 95% wartości całego projektu.

Pieniądze zostaną przeznaczone na podniesienie kompetencji matematyczno - przyrodniczych uczniów oraz nauczycieli, w tym w zakresie nauczania opartego na metodzie eksperymentu. Szkoła zostanie wyposażona w pomoce dydaktyczne oraz narzędzia niezbędne do realizacji programów nauczania w szkole z uwzględnieniem osób z niepełnosprawnościami.

- Naszym celem jest podnoszenie kompetencji uczniów, aby ich proces dydaktyczny był na równie wysokim poziomie jak w dużych miastach, a dzięki tym środkom szkoły będą mogły znacznie więcej zrobić i zakupić nowoczesny sprzęt – mówi Maciej Wróbel, z-ca burmistrza Kętrzyna, który koordynuje projekt.

Nabyta wiedza, zakupione narzędzia, sprzęty i pomoce dydaktyczne wzbogacą ofertę edukacyjną. Wcześniej władze miasta pozyskały 770 tys. zł dla dwóch szkół podstawowych. W SP1 powstaje nowoczesna sala multimedialna pod nazwą „Laboratorium odkrywcy”, a SP3 dzieci będą się uczyć nowych technologii teleinformatycznych.

- Przez pandemię niestety mieliśmy ogromny problem z wyłonieniem wykonawców, kilkukrotnie ogłaszaliśmy przetargi, ale wszystko jest już na dobrej drodze i znaczna część sprzętu już jest w szkołach, pozostałe trafią tam do końca wakacji – mówi Maciej Wróbel.

W ramach projektu realizowane będą zajęcia wykraczające poza program nauczania w czym pomoże zakupiony sprzęt i pomoce dydaktyczne do pracowni m.in. meble, mapy, mikroskopy, globusy, atlasy, bryły magnetyczne, nowe komputery, monitory interaktywne oraz stół multimedialny. Łączna wartość trzech projektów to niemal 1,2 mln zł.

Źródło: Miasto Kętrzyn2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5