Weekend na drogach powiatu kętrzyńskiego

2021-05-24 18:02:54(ost. akt: 2021-05-24 16:52:49)

Autor zdjęcia: archiwum

W miniony weekend na Warmii i Mazurach policjanci pracowali na miejscu 15 wypadków w których 1 osoba zginęła, a 20 zostało rannych. Funkcjonariusze byli wzywani do blisko 130 kolizji, a w trakcie prowadzonych kontroli ujawnili 34 nietrzeźwych kierujących. Niestety kierowców na podwójnym "gazie" nie brakowało też na drogach powiatu kętrzyńskiego.
Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. W miniony weekend kętrzyńscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego i eliminowali z ruchu nieodpowiedzialnych użytkowników dróg.

W miniony piątek, 21 maja o godz. 11.50 dzielnicowy w Kętrzynie przy ul. Mazurskiej zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę chevroleta. Policjant po podejściu do pojazdu wyczuł od 40-latka silny zapach alkoholu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Jakby tego było mało po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się że kierowca nie posiada uprawnień do kierowania.

W sobotę, 22 maja kwadrans po godzinie 18.00 w Korszach przy ul. Racławickiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę skutera. Jak się okazało 38-latek znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że kierował pojazdem mając ponad promil alkoholu w organizmie.

W niedzielę, 23 maja o godz. 4.00 mieszkaniec gminy Kętrzyn swoją jazdę zakończył w przydrożnym rowie. Kierujący audi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem po czym wjechał do przydrożnego rowu, a następnie dachował. Okazało się, że 30-latek podczas prowadzenia pojazdu był pijany - miał ponad promil alkoholu. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Wkrótce kierujący odpowiedzą przed sądem. Za to przestępstwo grozi im zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do 2 lat. Nie unikną także wysokiej kary pieniężnej.

Źródło: KPP Kętrzyn

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5