Dwukrotnie włamał się do tego samego mieszkania. Został aresztowany na 3 miesiące

2021-05-24 15:37:54(ost. akt: 2021-05-24 15:53:59)
Włamywacz poczeka na rozprawę w areszcie

Włamywacz poczeka na rozprawę w areszcie

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Sąd Rejonowy w Kętrzynie na wniosek śledczych zdecydował o tymczasowym aresztowaniu pewnego 20–latka na okres 3 miesięcy. Młody mężczyzna podejrzany jest o to, że w maju dwukrotnie włamał się do jednego z mieszkań na terenie Reszla. Łupem włamywacza padły dwa telefony komórkowe, tablet, laptop, konsola do gier oraz ładowarki do telefonów - wszystko o wartości 5 tysięcy złotych.
Reszelscy policjanci kilka godzin po zgłoszeniu ustalili i zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który dwukrotnie włamał się do jednego z mieszkań na terenie Reszla.

Do pierwszego zdarzenia doszło 18 maja a łupem włamywacza padły wtedy ładowarki do telefonów, tablet oraz telefon komórkowy. Do kolejnego zdarzenia doszło następnego dnia, wówczas 20-latek ukradł laptopa, konsola do gier oraz telefon komórkowy o wartości 5 tysięcy złotych.

- W wyniku wnikliwej pracy reszelskich policjantów kilka godzin po zgłoszeniu mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu - informuje asp. szt. Monika Danielak z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie. Mieszkaniec Reszla był już uprzednio karany za podobne przestępstwa. Usłyszał zarzuty, do których się przyznał. 21 maja na wniosek prokuratora oraz policjantów Sąd Rejonowy w Kętrzynie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 20-latka na okres 3 miesięcy.

Wkrótce mężczyzna odpowie przed sądem. Za kradzież z włamaniem może mu grozić kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kętrzyn

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5