Z sądowymi zakazami, pijani wsiedli za kierownicę aut

2021-05-21 12:50:54(ost. akt: 2021-05-21 13:38:38)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Ostróda

Policjanci nieustannie apelują o ostrożność za kierownicą oraz przestrzeganie zasady, że pod wpływem alkoholu nie wsiadamy za kierownicę. Niestety, mimo licznych wypadków, nakładanych mandatów, zabieranych uprawnień, na naszych ulicach wciąż spotykamy pijanych kierowców. Funkcjonariusze niemalże każdego dnia zatrzymują nietrzeźwych, którzy narażają i siebie i innych na niebezpieczeństwo.
Wczoraj, 20 maja kilka minut po godzinie 18:00 policjanci w Kętrzynie na ul. Pocztowej zatrzymali do kontroli drogowej osobową kie. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się że 27-letni kierowca do 1 stycznia 2024 roku posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami wydany przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie.

Do kolejnego zatrzymania doszło kilka godzin później w Olszynce (gm. Korsze). Tu z kolei funkcjonariusze kętrzyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę ciągnika rolniczego. Policjanci po podejściu do pojazdu wyczuli od 38-latka silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Jakby tego było mało po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się że kierowca posiada aktualny zakaz kierowania pojazdami obowiązujący do 4 marca 2022r. wydany przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie.

21 maja kwadrans po godzinie 1.00 w Kętrzynie na ul. Sikorskiego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego opla. Jak się okazało 22-latek znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że kierował pojazdem mając blisko promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Wkrótce wszyscy kierujący odpowiedzą przed sądem. Za to przestępstwo grozi im zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do 2 lat. Nie unikną także wysokiej kary pieniężnej. Natomiast za kierowanie pojazdem wbrew sądowemu zakazowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kętrzyn

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5