Czas na rządy młodych w mieście i w powiecie

2021-05-01 17:23:40 (ost. akt: 2021-05-01 12:46:44)

Autor zdjęcia: freepik

Kętrzyńscy radni poparli projekt uchwały burmistrza Ryszarda Niedziółki i zdecydowali o utworzeniu Młodzieżowej Rady Miejskiej. O podobnej inicjatywie myślą władze powiatu.
Rada zostanie wybrana spośród uczniów, którzy ukończyli 13. rok życia, ale nie mają więcej niż lat 18. W sumie w skład rady wejdzie 9 radnych.

- Uczmy demokracji i odpowiedzialności za siebie i swoje miasto od najmłodszych lat – mówi Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna. - Zdanie ludzi młodych jest dla mnie szczególnie ważne, bo to z myślą o nich kreujemy naszą rzeczywistość.

Pierwsze wybory odbędą się we wrześniu i wtedy też planowane jest pierwsze posiedzenie MRM.

Powołanie rady nie jest nowym pomysłem. Młodzieżowa Rada Miejska funkcjonowała w Kętrzynie już prawie 20 lat temu.

O podobnej inicjatywie myślą władze Powiatu Kętrzyńskiego. - Planujemy od nowego roku szkolnego powołać Młodzieżową Radę Powiatu Kętrzyńskiego. Będzie to organ konsultacyjny, doradczy, promujący idee samorządu terytorialnego oraz aktywności publicznej - informuje starosta Michał Kochanowski. Ten pomysł włodarz powiatu postanowił skonsultować z młodymi ludźmi za pośrednictwem facebook'owej sondy. Według stanu na 1 maja godz. 12.30 oddano w niej prawie 400 głosów. 89% respondentów jest na "tak".

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5