Kolejni poszukiwani trafili za kraty

2021-05-01 11:56:57 (ost. akt: 2021-05-01 12:05:06)

Autor zdjęcia: Policja

Każdy sam sprowokował policyjną akcję. W każdym przypadku interwencja zakończyła się zatrzymaniem, pobytem w policyjnej celi i wyjazdem do zakładu karnego.
„Przyszedłem bo szukali mnie policjanci, ale akurat nie było mnie w domu” - takimi słowami przywitał oficera dyżurnego jeden z mieszkańców gminy Srokowo. Mężczyzna sam pojawił się w Komendzie Powiatowej Policji w Kętrzynie. 48-latek od roku poszukiwany był przez miejscowy Sąd Rejonowy do odbycia kary 3,5 miesiąca pozbawienia wolności za niealimentację. Przez ten okres ukrywał się przed organami ścigania poza granicami kraju. Mężczyzna poszukiwany był również do rozliczenia w jednej z prowadzonych spraw przez kryminalnych. Został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Do kolejnego zatrzymania osoby poszukiwanej doszło w miejscowości Warnikajmy (gm. Korsze). 28-letni mężczyzna został wylegitymowany przez policjantów, kiedy bez maseczki ochronnej przebywał w rejonie przystanku autobusowego. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach do odbycia kary pozbawienia wolności w zamian za nieuiszczoną karę grzywny. 28-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi, a następnie trafił do do zakładu karnego. Spędzi tam najbliższe 22 dni.

Policjanci otrzymali zgłoszenie od osoby, że przy ul. Mazurskiej w Kętrzynie przebywa agresywny mężczyzna, który spożywa alkohol. Interwencję wobec agresora podjęli policjanci, którzy ukarali mężczyznę mandatem karnym. Okazało się jednak, że ma trochę więcej na sumieniu 38-latek poszukiwany był przez miejscowy sąd celem odbycia 15 dni aresztu. W związku z tym trafił do policyjnej celi.

Źródło: KPP Kętrzyn

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5