Kryształowa Nuta bije rekordy

2021-04-29 18:30:00(ost. akt: 2021-04-29 18:50:55)
Laureaci poprzedniej edycji Kryształowej Nuty

Laureaci poprzedniej edycji Kryształowej Nuty

Autor zdjęcia: Justyna Drozd

Już w najbliższą niedzielę, 2 maja czeka nas koncert finałowy XVII edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki „Kryształowa Nuta” w Kętrzynie. Czyj talent będziemy mogli odkryć w tym roku? Kto wyśpiewa swoją drogę do sławy?
Z roku na rok Kryształowa Nuta cieszy się coraz większą popularnością. Jednak tegoroczna ilość zgłoszeń przeszła najśmielsze oczekiwania Organizatorów, bowiem chęć udziału zgłosiło ponad 250 wokalistów z całej Polski. - Jest to poniekąd, pomimo że nie jubileuszowa to historyczna edycja Kryształowej Nuty. Po pierwsze rekordowa ilość nadesłanych zgłoszeń m.in. z Lublina, Krakowa, Kielc, Bydgoszczy, ze Szczecin, Stargardu. Oczywiście będzie można podziwiać talent rodzimych artystów. W gronie wykonawców zakwalifikowanych do koncertu finałowego są również kętrzynianki. Po drugie, tę wyjątkową edycję wsparło wiele partnerów – podkreśla Bartłomiej Zdanowicz, dyrektor Kętrzyńskiego Centrum Kultury i pomysłodawca „Kryształowej Nuty”.

Zakwalifikowani uczestnicy w finale powalczą o Grand Prix, czyli statuetkę Kryształowej Nuty, nagranie singla, pobyt dla dwóch osób w luksusowym hotelu oraz 1500 złotych. Pojawia się też szansa na zdobycie przepustki do udziału w warsztatach II etapu Ogólnopolskich Spotka Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” oraz szeregu innych nagród, które przygotowali partnerzy przeglądu. - Nagrody są bardzo cenne. Będą to np. produkcje muzyczne czy przepustki do innych muzycznych wydarzeń. Pojawią się również nagrody związane ze śpiewaniem, z wokalistyką. Będą to vouchery na zakup profesjonalnych podkładów muzycznych, będzie mikrofon czy inny sprzęt muzyczny oraz m.in. gitara, którą przekazuje nam Marszałek Województwa Warmińsko Mazurskiego. Mamy też nagrody ekstremalne, czyli 2 vouchery ufundowane przez Norbert Nowickiego mistrza Świata w Paralotniarstwie - dodaje organizator.

Gwiazdą wieczoru będzie Robert Janowski, który również zasili grono jurorskie jako przewodniczący. Obok niego zasiądą: realizator dźwięku Ryszard Szmit, producenci Marcin Kindla i Robert Sadowski oraz trener wokalny Anna Rybska.

Wydarzenie odbędzie się bez udziału publiczności. Transmisję online będzie można, jednak obejrzeć na profilu Facebook Kętrzyńskiego Centrum Kultury oraz Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztyn a także na antenie Telewizji KTK.

Ogólnopolski Przegląd Piosenki „Kryształowa Nuta” odbywał się wcześniej w Lidzbarku Warmińskim, a jego pomysłodawcą i inicjatorem był Bartłomiej Zdanowicz, obecnie dyrektor Kętrzyńskiego Centrum Kultury. W Kętrzynie odbędzie się już trzecia edycja. - Cieszę się bardzo, że ta impreza przyjechała do Kętrzyna i została z nami, jak się okazuje, na dłużej. To ważny impuls dla młodych ludzi, którzy rozwijają swoje talenty. Mam nadzieję, że to będzie ważny krok w rozwoju ich karier - mówi Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna. - Zasięg tego wydarzenia i zainteresowanie nim są bardzo duże, a to ma też znaczenie dla promocji Kętrzyna - dodaje. - Po przeniesieniu tego festiwalu z Lidzbarka do Kętrzyna docierają do mnie pozytywne głosy. Nasi sympatycy cieszą się, że przegląd nie zginął, nie umarł naturalną śmiercią. Wręcz przeciwnie. Dzięki Kętrzynowi, dzięki wsparciu burmistrza i lokalnych partnerów, Kryształowa Nuta nabiera jeszcze większego rozpędu, promocji i dynamiki. Bardzo się ciesze, że festiwal odbywa się właśnie tutaj. Czym byłaby nasza egzystencja, gdyby nie było kultury? Nie samą pracą człowiek żyje. Trzeba czasami się na chwilę od codzienności oderwać. Kultura na to pozwala. Mimo trudnych czasów jako Kętrzyńskie Centrum Kultury stajemy na głowie, żeby chociaż namiastkę tego, co planowaliśmy wcześniej zapewnić naszym mieszkańcom. A z Kryształową Nutą wychodzimy do widzów z całej Polski - nie kryje radości Bartłomiej Zdanowicz.

Wojciech Caruk
Justyna Drozd


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5