Długa lista przewinień pijanego kierowcy

2021-04-22 16:04:19 (ost. akt: 2021-04-22 16:18:01)

Autor zdjęcia: ilustracja

Policjanci zatrzymali 29-letniego kierowcę volvo, który mając 1,5 promila alkoholu w organizmie przejechał przez środek ronda uszkadzając znak drogowy, a następnie wjechał na prywatna posesję gdzie uszkodził zaparkowanego opla oraz elementy rusztowania.
20 kwietnia o godz. 1:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, że na jego posesję wjechało auto, które uszkodziło rusztowanie. Kierujący miał porzucić pojazd i uciec. Do zdarzenia doszło w miejscowości Stara Różanka w gminie Kętrzyn. We wskazane miejsce pojechali policjanci.

Funkcjonariusze sprawdzając rejon zdarzenia stwierdzili, że kierujący najpierw przejechał przez środek ronda na którym uszkodził znak drogowy, a następnie wjechał Volvo na prywatną posesję gdzie uderzył w zaparkowanego opla, a następnie uszkodził rozstawione elementy rusztowania.

Policjantom wystarczyła chwila by ustalić właściciela auta. Mundurowi udali się do miejsca zamieszkania 29-latka. Mężczyzna był pijany i twierdził, że nie wie gdzie jest jego pojazd. Podczas kontroli osobistej okazało się, że mężczyzna w kieszeni miał kawałki szkła pochodzące najprawdopodobniej z rozbitej szyby auta.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. 29-latek został zatrzymany. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a on sam trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości do którego się przyznał. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, utrata prawa jazdy na okres co najmniej 3 lat oraz świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5.000 zł.

Źródło: KPP Kętrzyn

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5