Od dziś zmiany w organizacji ruchu wokół Jeziora Kętrzyńskiego

2021-04-20 08:19:19(ost. akt: 2021-04-20 08:45:59)

Autor zdjęcia: Miasto Kętrzyn

Ruszają prace związane z remontem ulic i przebudową sieci kanalizacji deszczowej wokół kętrzyńskiego jeziorka. W związku z realizowaną inwestycją, od 20 kwietnia wprowadzona została czasowa organizacja ruchu.
Dla I etapu tymczasowej organizacji ruchu zamknięte zostały:

ulica Asnyka - od skrzyżowania z ul. Kościuszki (włącznie ze skrzyżowaniem) do nieruchomości, przy ul. Asnyka 12,
ulica Kajki - na odcinku od ulicy skrzyżowania ulic Kajki – Kościuszki - Reja do skrzyżowania ulicy Szpitalnej – Skłodowskiej - Diehla,
ulica Kościuszki - na odcinku od skrzyżowania z ul. Kaszubską do skrzyżowania z ul. Asnyka (włącznie ze skrzyżowaniem),
ulica Szpitalna - na odcinku od skrzyżowania z ul. Kajki – Skłodowskiej - Diehla w stronę ul. Bałtyckiej, będzie przejezdna tylko jednym pasem z zastosowaniem sygnalizacji świetlnej wahadłowej.

Dojazd jest możliwy:
do ul. Asnyka - tylko od strony ulicy Pocztowej,
do ul. Kajki - od strony ulicy Sikorskiego, Pl. Piłsudskiego, ul. Reja, ul. Kaszubskiej oraz ul. Kościuszki,
do ul. Kościuszki - od strony ulic Reja, Kajki i Kaszubskiej,

W okresie obowiązywania czasowej organizacji ruchu dopuszczony jest jedynie ruch pieszy w obrębie istniejących chodników, z zastosowaniem ruchu pieszego jednostronnego. Wszystkie etapy tymczasowej zmiany organizacji ruchu oraz objazdy znajdują się na mapie.

Obrazek w tresci

Inwestycja realizowana jest w ramach zadania pn.: „Przebudowa sieci kanalizacji deszczowej oraz remont ulic Szpitalnej, Kajki, Kościuszki i Asnyka w ramach zadania inwestycyjnego “Ochrona i zrównoważone wykorzystywanie wodnych obiektów rekreacyjnych w miastach przygranicznych w Kętrzynie i Kaliningradzie” współfinansowanego ze środków Programu Współpracy Transgranicznej Polska - Rosja 2014-2020.

Zakres prac obejmuje: roboty instalacyjno - sanitarne związane z przebudową kanalizacji deszczowej oraz prace drogowe. Nowy system kanalizacji będzie skutecznie odprowadzał nadmiar wód do rurociągu pod drogą. Wody opadowe i roztopowe z odwadnianego terenu zostaną podczyszczone do parametrów zgodnych z polskim prawem. Koszt wykonanych prac wynosi ponad 3,6 mln zł.

Źródło: Miasto Kętrzyn

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5