Szachownica wirtualna, ale rywalizacja w pełni prawdziwa

2021-04-16 08:00:00 (ost. akt: 2021-04-16 07:59:19)

Autor zdjęcia: pixabay

SZACHY || Nasi miłośnicy "królewskiej gry" wreszcie doczekali się w obecnych, niełatwych realiach nowego cyklu szachowego. Najbliższa odsłona odbędzie się 18 kwietnia.
Władze Kętrzyna wyszły z inicjatywą zorganizowania trzech turniejów szachowych w formie on-line. Pierwsza odsłona — turniej o puchar dyrektora MOSiR — odbyła się już 11 kwietnia. Stawką drugiej, która odbędzie się w najbliższą niedzielę, będzie puchar dyrektora SP nr 1 w Kętrzynie. Trzecia odsłona — o puchar burmistrza — planowana jest na 25 kwietnia. W każdym z wyzwań szachiści zmagają się ze sobą od godziny 10 do 14.

— Do turnieju należy zgłosić się godzinę przed rozpoczęciem. Najlepszy zawodnik w kategorii OPEN otrzyma puchar. Najlepsi juniorzy także zostaną nagrodzeni — przekonują organizatorzy.

Jak zapisać się do turnieju? Pierwszym krokiem jest założenie konta w najpopularniejszej szachowej platformie świata (www.chess.com). Następnie należy wejść w zakładkę "Połącz" ("Connect"), by wyszukać tam klub WSSK WĘGORAPA. Jednym kliknięciem sygnalizuje się chęć do "dołączenia". Gdy tylko otrzyma się akceptację, jest się już teoretycznie gotowym do tego, by walczyć o złoto.

Turnieje organizowane są w ramach "Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii". Współorganizatorami są SP nr 1 w Kętrzynie, Klub Wojskowy 11MPA w Węgorzewie oraz MKS "Hetman-Pionier" Kętrzyn.

kk

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5