Motorower bez badań, kierowca z promilami

2021-04-12 19:37:31 (ost. akt: 2021-04-12 20:00:19)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum policji

Wyjątkowym brakiem odpowiedzialności wykazał się 47-letni mężczyzna. Nie dość, że kierował pojazdem będąc na "gazie", to jeszcze kierowany przez niego motorower nie posiadał aktualnych badań technicznych.
11 kwietnia ok. godz. 16.15 w Kwiedzinie (gm. Kętrzyn) patrol kętrzyńskiej drogówki zatrzymał do kontroli kierującego motorowerem. Podczas prowadzonej rozmowy policjanci wyczuli od kontrolowanego mężczyzny woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło ich podejrzenia. 47-latek kierował motorowerem marki Rauter, będąc w stanie nietrzeźwości. - Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny 1 promil alkoholu w organizmie - mówi asp. Ewelina Piaścik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.

To nie jedyne przewinienie zatrzymanego mężczyzny. W toku prowadzonej kontroli okazało się, że pojazd którym kierował nie posiada aktualnych badań technicznych. - Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny jednośladu. Motorower został zabezpieczony, a następnie przekazany osobie wskazanej. Mężczyzna natomiast po wykonaniu czynności został zwolniony - informuje rzeczniczka kętrzyńskiej policji.

Nieodpowiedzialny kierowca nie uniknie jednak konsekwencji o stanie przed sądem. Prawo za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do dwóch lat pozbawienia wolności.

car

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5