Dwa zdarzenia drogowe w tym samym czasie. Sytuacja wyglądała groźnie [GALERIA]

2021-04-06 17:06:09 (ost. akt: 2021-04-06 17:57:21)

Autor zdjęcia: mł. asp. Jakub Mrozowski

W piątek, 2 kwietnia ok. godz. 15.00 niemal w tym samym czasie doszło do dwóch zdarzeń na drogach powiatu kętrzyńskiego. W Korszach został potrącony rowerzysta, a w Jankowicach (gm. Srokowo) dachował samochód osobowy.
O godz. 15:25 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z rowerzystą na ul. Wojska Polskiego w Korszach. Po zadysponowaniu dwóch zastępów z JRG Kętrzyn dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenie. Tym razem dotyczyło ono wypadku samochodu osobowego w Jankowicach (gm. Srokowo).

Fot. mł. asp. Jakub Mrozowski

Ze zgłoszenia wynikało, że w przypadku zdarzenia w gminie Srokowo doszło tam do dachowania pojazdu i w aucie znajduje się poszkodowana osoba. Jak informują kętrzyńscy strażacy, po przybyciu na miejsce dowódca stwierdził, że pojazd stał na kołach. Kierowca auta wydostał się z niego o własnych siłach. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przebadaniu poszkodowanego oraz udzieleniu pomocy przedmedycznej oraz odłączeniu akumulatora w samochodzie. Na miejscu pracowali strażacy z JRG Kętrzyn i OSP Srokowo oraz policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.

Fot. OSP Korsze

W Korszach również skończyło się na strachu i drobnych otarciach skóry na głowie poszkodowanego rowerzysty. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przebadaniu poszkodowanego oraz opatrzeniu ran, odłączeniu akumulatora w samochodzie. Kierujący jednośladem po ponownym przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego odmówił transportu do szpitala. W akcji brali udział strażacy z JRG Kętrzyn i OSP Korsze, policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5