Jeden pijany kierował ciągnikiem, drugi wjechał toyotą do rowu

2021-04-04 07:54:50 (ost. akt: 2021-04-05 08:13:47)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Ostróda

Kara nawet do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15 grozi dwóm mężczyznom. Jeden kierował ciągnikiem rolniczym, mając 1 promil alkoholu w organizmie, natomiast drugi mając 2,2 promila wjechał toyotą do przydrożnego rowu. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.
Oficer dyżurny kętrzyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na trasie W 591 Kętrzyn-Stara Różanka osobowa toyota wjechała do przydrożnego rowu. Natychmiast na miejsce pojechali funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy ustalili, że 45-letni mieszkaniec gminy Kętrzyn nie dostosował prędkości do warunków drogowych w wyniku czego wjechał do przydrożnego rowu, gdzie pojazd wywrócił się. Mężczyzna nie odniósł obrażeń. Podczas sprawdzenia stanu trzeźwości okazało się, że 45-latek jest pijany. Badanie wykazało, że ma 2,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił uprawnienia. Z uwagi na powstałe uszkodzenia policjanci zatrzymali także dowód rejestracyjny pojazdu.

Funkcjonariusze ruchu drogowego podczas patrolowania jednej z miejscowości na terenie gminy Korsze zauważyli, że w jadącym ciągniku rolniczym nie ma sprawnego jednego światła pozycyjnego. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego pojazdem. Podczas legitymowania okazało się, że za kierownicą siedzi mężczyzna od którego czuć było alkohol. Nietrzeźwość kierowcy potwierdziło badanie alkomatem. 66-latek miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Policjanci uniemożliwili 66-latkowi dalszą jazdę. Mężczyzna stracił uprawnienia.

Teraz za jazdę po alkoholu mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Kara, którą za takie nieodpowiedzialne zachowanie na drodze przewiduje kodeks karny to 2 lata pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet na najbliższe 15 lat.

Źródło: KPP Kętrzyn

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5