Kalendarz jak magazynek, imprezy jak pociski. Szykują serię

2021-03-25 08:23:17(ost. akt: 2021-03-25 08:24:47)
zdjęcie archiwalne

zdjęcie archiwalne

Autor zdjęcia: KS Alfa Kętrzyn

STRZELECTWO || Przynajmniej cztery widowiskowe imprezy zorganizuje w tym sezonie klub strzelecki Alfa Kętrzyn. Najbliższa odbędzie się, niestety, dopiero w maju.
Wszystkie imprezy kętrzyńskich specjalistów od broni palnej zgłoszono do kalendarza wojewódzkiego i — w komplecie — zostały zatwierdzone przez Warmińsko-Mazurski Związek Strzelectwa Sportowego. To o tyle ważne, że udział w poszczególnych konkurencjach wliczany będzie do wymogów związanych z przedłużeniem licencji zawodniczej.

Najbliższa z imprez, zawody o Puchar Prezesa KS Alfa, odbędą się 8 maja. Niespełna miesiąc później (5 czerwca) planowana jest VI edycja zawodów KS Alfa. A później... będzie jeszcze huczniej.

— Z przyjemnością informujemy, że W-MZSS po raz drugi zaufał nam i powierzył organizację zawodów rangi wojewódzkiej. Mistrzostwa drużynowe odbędą się 13 czerwca. Jest to dla nas duże wyróżnienie, za które dziękujemy — przekonuje zarząd klubu, który w minionym roku świetnie spisał się przy organizacji Memoriału Jerzego Cieśli. Czy szykować się na powtórkę?

— Mamy pewien pomysł, niespodziankę, związaną z realizacją memoriału w tym roku. Gdyby jednak z niezależnych od nas powodów się nie udało, to VII edycja zawodów KS Alfa (4 września) zostanie przemianowana właśnie na ów memoriał — słyszymy w KS Alfa Kętrzyn.

Na celowniku kętrzynian, poza "własnymi" wydarzeniami, widnieje także szereg wyzwań przygotowywanych przez zaprzyjaźnione kluby z regionu. 9 maja planują powalczyć o Puchar Prezesa W-MZSS, zaś 19 września można spodziewać się ich na Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego. 26 września odbędą się Wojewódzkie Zawody Drużynowe, natomiast 17 października Puchar Warmii i Mazur W-MZSS.

Kamil Kierzkowski

Obrazek w tresci

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5