Badanie rezonansem na wyciągnięcie ręki

2021-03-16 00:32:06(ost. akt: 2021-04-07 09:07:36)   Artykuł sponsorowany
Świetna wiadomość dla pacjentów z powiatu bartoszyckiego, kętrzyńskiego, lidzbarskiego i giżyckiego. Badanie rezonansem magnetycznym mogą już przeprowadzić w Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła II w Bartoszycach.
Na taką informację mieszkańcy powiatu bartoszyckiego i ościennych czekali od lat. Wreszcie skończą się poszukiwania terminu badania rezonansem w innych miastach, skończy się wydzwanianie, nie będzie już zabierających czas i generujących koszty długich i dalekich wyjazdów. Teraz wszystko będą mieli na miejscu, na wyciągnięcie ręki. Zresztą wiadomość o uruchomieniu w bartoszyckim szpitalu pracowni MRI powinno ucieszyć nie tylko okolicznych mieszkańców, ale również pacjentów z ościennych powiatów (i nie tylko). Rezonans jest bowiem dostępny również dla osób z powiatów lidzbarskiego, kętrzyńskiego oraz giżyckiego.

Rezonans magnetyczny w bartoszyckim szpital to zasługa firmy MR Diagnostic. Jej urządzenia dostępne są już w szpitalach w Elblągu oraz Iławie. Teraz do tego grona dołączają Bartoszyce. – To część szerszego projektu badawczo-rozwojowego, obejmującego miasta, w których nie ma dostępu do rezonansu, okalających swym zasięgiem kilka powiatów oraz obsługujących zarówno pacjentów komercyjnych, jak i szpitalnych – wyjaśnia Krzysztof Sielicki, prezes firmy MR Diagnostic. – Rezonans w Bartoszycach przeznaczony jest między innymi dla osób ze stentami w naczyniach krwionośnych czy endoprotezami. W innych pracowniach ci pacjenci nie byliby zakwalifikowani do badania. Nasze rozwiązania są jednak dostosowane do każdego. Udźwig stołu wynosi bowiem 200 kilogramów, podczas gdy inne mają 125-145 kilogramów – dodaje Krzysztof Sielicki.

Obrazek w tresci

Bartoszycka pracownia oferować będzie szeroki zakres badań. Obejmuje on badania: neurologiczne, stawów, jamy brzusznej, cholangiografię (radiologiczne badanie dróg żółciowych), badania naczyniowe z kontrastem i bez, mięśnia sercowego, klatki piersiowej, a także „whole body”, czyli całego ciała. – Nasza firma wyróżnia się na rynku tym, że badanie rezonansem wspierane jest przez kamery termowizyjne. To metoda innowacyjna nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Pozwala ona na skorzystanie z badań pacjentom z implantami metalowymi, neurologicznymi, kardiologicznymi, wspomnianymi wcześniej stentami, czy bajpasami – podkreśla prezes MR Diagnostic Krzysztof Sielicki. – Pamiętać też trzeba, że badanie rezonansem jest bezpieczne. Nie stosuje się w nim promieniowania rentgenowskiego. Dzięki temu takie badanie można powtarzać w krótkich odstępach czasu – dodaje Sielicki.

Obrazek w tresci

Pacjenci korzystający z usług pracowni będą mogli liczyć na fachową pomoc. Diagności rzeczowo odpowiedzą na wszystkie pytania pacjentów i sprawnie przeprowadzą przez proces badania. Jego wynik będzie dostępny w ciągu 48 godzin, co również wyróżnia pracownię MR Diagnostic na tle innych tego typu podmiotów. Firma oferuje też kilka możliwości odebrania wyniku: będzie można to zrobić osobiście, w formie zaszyfrowanego maila, a wkrótce w pracowni stanie automat do odbioru wyników, co jest rozwiązaniem szczególnie ważnym w dobie pandemii.

Badania w bartoszyckiej pracowni prowadzone są od poniedziałku do piątku w godz. 8-18. Zapisy odbywają się pod numerem telefonu 89 506 55 56. Warto też odwiedzić stronę internetową MR Diagnostic. Znajdziemy na niej wszelkie niezbędne dla pacjentów informacje. Zobaczymy animację, która szczegółowo wyjaśni nam, na czym będzie polegało badanie, zapoznamy się z zasadami, jakich należy przestrzegać przed udaniem się na badanie, przeczytamy, jakie dane i informacje będą nam potrzebne w procesie rejestracji, wreszcie znajdziemy cennik. Na razie bowiem pracownia nie będzie przyjmowała pacjentów na Narodowy Fundusz Zdrowia. Pismo do NFZ w tej sprawie zostało jednak wysłane w grudniu ubiegłego roku.


MR DIAGNOSTIC PRACOWNIA REZONANSU MAGNETYCZNEGO Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Bartoszycach ul. kard. St. Wyszyńskiego 11 •Rejestracja tel. 89 506 55 56. Pracownia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00
WAŻNE INFORMACJE
PRZED BADANIEM

Prosimy nie pić kawy.
Prosimy nie stosować makijażu.
Prosimy opróżnić pęcherz moczowy.
Nie trzeba być na czczo, jednak zaleca się zachowanie godzinnego odstępu między posiłkiem a badaniem.

CZAS TRWANIA BADANIA
Badanie serca – ok. 60 minut.
Jeden odcinek kręgosłupa – ok. 15-20 minut.
Głowa bez kontrastu – ok. 30 minut.
Głowa z kontrastem – ok. 40 minut.
Stawy (kolano, bark, stawy biodrowe) – ok. 60 minut.
Jama brzuszna – ok. 60 minut.
REJESTRACJA (potrzebne dane)
- imię i nazwisko,
- PESEL,
- numer telefonu kontaktowego,
- kod ICD10 ze skierowania lub kod 4-cyfrowy z e-skierowania (w przypadku badań NFZ),
- jednostkę kierującą na badanie (w przypadku badań NFZ).

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5