Znamy SuperSołtysa powiatu kętrzyńskiego

2021-03-11 20:00:00(ost. akt: 2021-03-11 20:54:15)
SuperSołtys2019

SuperSołtys2019

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Barbara Bukowska z sołectwa Wilkowo została tegorocznym zwycięzcą plebiscytu na SuperSołtysa w powiecie kętrzyńskim. Druga w głosowaniu była Ewa Wingrowicz z sołectwa Skandawa oraz sołtys z Bobrowa - Stefan Oleksiewicz.
Celem naszego plebiscytu było pokazanie jak ważną role pełnią w życiu swoich społeczności sołtysi. Sołtys to oczywiście urząd, ale w dzisiejszych czasach to przede wszystkim lider lokalnej społeczności. Takich najaktywniejszych liderów chcemy pokazać. Stąd pomysł na zorganizowanie plebiscytu na "Najpopularniejszego Sołtysa". Odbywał się on we wszystkich powiatach województwa warmińsko-mazurskiego. Naszym zamiarem było wyłonienie regionalnego "SuperSołtysa 2021" oraz tak jak w powiecie Sołtysa Srebrnego i Brązowego. Plebiscyt trwał do 2 marca. Liczyliśmy na to, że w tym roku uda nam się spotka na uroczystej gali z okazji Dnia Sołtysa. Niestety na drodze do realizacji tego zamierzenia wciąż stoi nam koronawirus. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami, które nie wiadomo kiedy zostaną zdjęte, nie mamy pewności czy i kiedy taką uroczystość będziemy mogli zorganizować. Dlatego zdecydowaliśmy, że nie możemy naszych sołtysów i Czytelników trzymać dłużej w niepewności. Postanowiliśmy ogłosić wyniki.

Tytuł "SuperSołtysa 2021" powiatu kętrzyńskiego otrzymał sołtys, który uzyskał największą liczbę głosów oddanych za pomocą sms’ów nadesłanych w głosowaniu. Kolejnym dwóm kandydatom przypadły w udziale dwa tytuły Srebrnego Sołtysa, ponieważ oboje mieli taką samą ilość głosów.

Chociaż na wsi mieszka więcej mężczyzn niż kobiet, to ci pierwsi coraz częściej oddają władzę nad sobą w ręce pań. W Polsce jest tak już w 40% wsi. Palmę pierwszeństwa w naszej zabawie panowie również oddali kobiecie. SuperSołtysem 2021 w powiecie kętrzyńskim została Barbara Bukowska z sołectwa Wilkowo w gminie Kętrzyn. Tytuły Srebrnego Sołtysa zdobyli Ewa Wingrowicz z sołectwa Skandawa w gminie Barciany oraz Stefan Oleksiewicz z sołectwa Bobrowo (gm. Barciany). Laureaci otrzymają stosowne dyplomy, a zwyciężczyni statuetkę. Ich działalność społeczną i pracę zaprezentujemy również w kolejnych numerach "Gazety w Kętrzynie".


TOP 5:
1. Barbara Bukowska, sołectwo Wilkowo (gmina Kętrzyn)
2. Ewa Wingrowicz, sołectwo Skandawa (gmina Barciany)
3. Stefan Oleksiewicz, sołectwo Bobrowo (gmina Barciany)
4. Jolanta Puczkowska, sołectwo Frączkowo (gmina Barciany)
5. Agnieszka Paprota, sołectwo Siemki (gmina Reszel)

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5