Zatrzymali poszukiwanych

2021-02-23 12:04:13 (ost. akt: 2021-02-23 12:07:05)

Autor zdjęcia: policja

Niemal codziennie w „ręce” policjantów wpadają osoby poszukiwane, które ukrywają się przed konsekwencjami swoich niewłaściwych zachowań. Zdarza się tak, że zostają oni zatrzymani w miejscu zamieszkania, podczas kontroli drogowej, bądź w trakcie zgłoszonych interwencji, a jeszcze inni poszukiwani sami zgłaszają się do jednostek policji.
Rzadko zdarza się, że osoba poszukiwana sama zgłasza się do komendy. Zazwyczaj osoby, które poszukiwane są przez wymiar sprawiedliwości unikają kontaktu z policjantami. Tym razem jednak było inaczej.

Dzisiaj (23.02.2021) o godz. 6:30 do Komisariatu Policji w Korszach przyszedł mężczyzna, który poinformował policjantów, że jest poszukiwany. Funkcjonariusz sprawdził w policyjnej bazie danych tą informację. I faktycznie potwierdziło się, że 38-letni mężczyzna poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach za nieopłaconą grzywnę w wysokości 2400 zł. 38-latek jednak poinformował i przedstawił potwierdzenie opłacenia grzywny. Po wykonaniu z mężczyzną czynności, został zwolniony. Do podobnej sytuacji doszło godzinę później również w Korszach.

Do policjantów zgłosił się 37-letni mieszkaniec tej gminy i poinformował, że jest poszukiwany przez bartoszycki sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa skarbowe. 37-latek miał trafić do zakładu karnego jednak opłacił grzywnę w wysokości ponad 4 tys. zł. i został zwolniony. Do kolejnego zatrzymania osoby poszukiwanej doszło kwadrans po godz. 8:00 w jednej z miejscowości w gminie Korsze. Tam dzielnicowi w jednym z mieszkań zatrzymali 48-letniego mężczyznę. Mieszkaniec gminy był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie przewieziony do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższy miesiąc

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5