Jeden pijany, dwaj z sądowymi zakazami kierowali autami. Zostali zatrzymani przez dzielnicowych

2021-02-14 14:48:08 (ost. akt: 2021-02-14 12:30:49)
Zabezpieczony pojazd trafił na parking strzeżony

Zabezpieczony pojazd trafił na parking strzeżony

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, którzy nie stosowali się do orzeczonych przez sądy zakazów prowadzenia pojazdów. 32-latek pomimo zakazu dodatkowo kierował autem będąc pijany. Wkrótce mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.
W czwartek, 11 lutego kwadrans po godz. 12:00 dzielnicowi z Komisariatu Policji w Korszach na ul. Szkolnej zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Ford Focus. Podczas kontroli okazało się, że siedzący za kierownicą auta 32-latek jest pijany. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 0,7 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo okazało się, że mieszkaniec gminy Korsze złamał sądowy zakaz. Mężczyzna kierował fordem nie stosując się do prawomocnego wyroku Sądu Rejonowego w Bartoszycach obowiązującego do października 2021 r.

Również w czwartek o godz. 15:30 dzielnicowi z terenu gminy Kętrzyn w miejscowości Bałowo zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW Passat którym kierował 53-letni mężczyzna. Mieszkaniec gminy Kętrzyn był trzeźwy, natomiast po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna ma aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2024 roku. Mężczyzna został zatrzymany a pojazd odholowany na parking strzeżony. Po wykonaniu niezbędnych czynności, 53-latek został zwolniony.

Wkrótce obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Za nie stosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kętrzyn

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5