Bitwa o głosy 60. edycji plebiscytu. Czy nasi znów rozbiją bank?

2021-02-12 09:08:10 (ost. akt: 2021-02-12 09:15:47)
Zdominowali 59. edycję. Czy będzie "powtórka" podczas jubileuszowej?

Zdominowali 59. edycję. Czy będzie "powtórka" podczas jubileuszowej?

Autor zdjęcia: archiwum redakcji

PLEBISCYT || Trwa zacięta walka na głosy w jubileuszowej, 60. odsłonie Plebiscytu Sportowego Gazety Olsztyńskiej. Rok temu reprezentanci powiatu kętrzyńskiego "rozbili bank". Czy i w tym roku zgarną szereg trofeów? Obecnie są na dobrej ku temu drodze.
Mile wspominać początek 2020 roku może zwłaszcza Maciej Kaszucki. Reprezentant maleńkich Kaczor (pod Srokowem) był pierwszym w historii cyklu triumfatorem kategorii "E-sportowiec Roku". Takiej statuetki, jaką otrzymał zawodnik znany w przestrzeni wirtualnej jako "Kaszak" (specjalizujący się w grze Counter Strike), wciąż nie ma jeszcze nikt na świecie.

— To było niesamowite. Statuetka stoi na honorowym miejscu przy moim komputerze. Pamiętam jednak, że jako wyróżnienie potraktowałem wówczas już samą nominację — stwierdził w rozmowie z nami Maciej Kaszucki. — Ta cała oprawa Balu Sportu i Biznesu robiła wrażenie. Gdy odbierałem nagrodę, musiałem się mocno "spiąć", by utrzymać przez cały czas powagę. Pierwszy raz w życiu byłem tak zestresowany. Kompletnie nie wiedziałem co powiedzieć. Dobrze, że na miejscu był i mój kolega z liceum, Rafał Raiński (ówczesny triumfator w kat. Piłkarz Roku/Vęgoria Węgorzewo — przyp. K.K.). Dzięki niemu zacząłem w ogóle mówić, bo zatkało mnie na dobre 20 minut — podsumował ze śmiechem "Kaszak".

Najpopularniejszy e-sportowiec naszego powiatu również i w 60. edycji znajduje się obecnie na prowadzeniu (głosować można na niego poprzez SMS o treści: go.es.3 na numer 7248/koszt 2,46 z VAT). Czy zostanie zdetronizowany? Głosy niewątpliwie się przydadzą, ponieważ po piętach depcze mu m.in. Rafał "Neukenek" Skruszewicz z Olsztyna.

Podwójny triumf
Zeszłoroczna edycja była podwójnie szczęśliwa dla cenionego trenera — Macieja Wyszyńskiego z Kętrzyna. Solidna forma się przydała, bo aż dwukrotnie wskakiwać musiał po schodach prowadzących na główną scenę. Zgarnął wówczas statuetkę "Najpopularniejszego Instruktora/Trenera Personalnego Roku" oraz odebrał nagrodę w imieniu założonego przez siebie CrossBoxFit Ketrzyn, który zwyciężył w kategorii "Najpopularniejszy Club Fitness/Siłownia".

Która z nagród cieszyła go bardziej? — Trudno wybrać. Jeśli faktycznie musiałbym wskazać, to chyba tę dla trenera. Jest ona bardziej "osobista". Obie statuetki jednak zostały w klubie. Zdobyłem je głównie dzięki moim podopiecznym, więc jest to dla nich najodpowiedniejsze miejsce. Bez moich zawodników nie byłoby mojego klubu i, po części, także i mnie. Bo sercem klubu są ludzie, a nie sprzęt. Doskonale to wiedzą — dodał Maciej Wyszyński.

Obecnie również wiedzie prym w obu wspomnianych kategoriach, choć... Waszym dodatkowym wsparciem z pewnością nie pogardzi. Każdy głos może być na wagę triumfu w kategorii klubowej (SMS o treści go.nf.16) oraz trenerskiej (SMS o treści go.ni.20).

W drugiej z nich nominowana została także dwójka innych naszych cenionych szkoleniowców: Anna Reszka z Fitness Kętrzyn (SMS o treści go.ni.20) oraz Milosz Lenart z Drużyny ML Kętrzyn (SMS o treści go.ni.15).

Biegiem po złoto

W roli "obrońcy" zeszłorocznego tytułu mistrzowskiego występuje również Cezary Sak. Czy kętrzynianin — po raz drugi z rzędu — zostawi konkurentów za plecami i ponownie zostanie okrzyknięty Biegaczem Roku? Pięknych wspomnień nie brakuje.

— To było naprawdę piękne przeżycie. Czerwony dywan, kamery, aparaty, światła, sala pełna ludzi... Cała ta otoczka zrobiła na mnie wielkie wrażenie — wspomina Cezary Sak. W tym roku, z przyczyn wiadomych, finał plebiscytu niestety nie będzie mógł być zorganizowany już z taką "pompą" i tłumem publiczności. Na brak emocji narzekać jednak nie będzie można i tak.

W chwili pisania tych słów popularny "Czaki" plasuje się na 3. lokacie (wyprzedzają go Daria Mitręga z Pszczółkowski Team oraz Łukasz Hałun z Giżycka). By wesprzeć naszego weterana biegów ekstremalnych należy wysłać SMS (o treści: go.nbr.29).

W tej samej kategorii nominowany został ponadto kętrzyński specjalista od biegów długodystansowych — Roman Liśkiewicz (SMS o treści go.nbr.18). Wynikami, które uzyskiwał w ostatnich miesiącach, z pewnością zasłużył na to, by liczyć się w walce o plebiscytowe złoto.

Piłkarz i klub roku

Przed szansą na zgarnięcie tytułu Piłkarza Roku stoi obecnie 5 reprezentantów powiatu kętrzyńskiego. W gronie blisko 70 nominowanych z Warmii i Mazur znaleźli się m.in. Piotr Bijata z Wilczka Wilkowo (go.pr.4), Tomasz Bobrowski z Granicy Kętrzyn (go.pr.5), Paweł Flis z MKS Korsze (go.pr.12), Mateusz Terlik z Orląt Reszel (go.pr.66) oraz Adrian Zajdel z Juranda Barciany (go.pr.68)

O tytuł Klubu Sportowego Roku walczą ponadto: Granica Kętrzyn (go.ks.32), Jurand Barciany (go.ks.145), MKS Korsze (go.ks.60), MOSIR Kętrzyn (go.ks.66), Orlęta Reszel (go.ks.83), Szansa Reszel (go.ks.144) i Wilczek Wilkowo (go.ks.128).

Jeśli uważasz, że kogoś na liście nominowanych brakuje, napisz do nas (na adres sport@gazetaolsztynska.pl). Lista jest wciąż otwarta!

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5