Chciał się pozbyć partnerki więc wymyślił... samobójstwo

2021-01-20 20:41:34 (ost. akt: 2021-01-20 20:58:04)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Pomysłowością wykazał się 53-letni mieszkaniec gminy Kętrzyn. Postanowił w nietypowy sposób pozbyć się z domu swojej partnerki, z którą pił alkohol...
We wtorek 19 stycznia kilka minut przed godz. 11:00 oficer dyżurny został powiadomiony o pilnej interwencji w jednej z miejscowości w gminie Kętrzyn. Z przekazanych przez mężczyznę informacji wynikało, że 47-letnia kobieta będąca pod działaniem alkoholu chce popełnić samobójstwo. Pod wskazany adres natychmiast został wysłany patrol policji.

Będący na miejscu funkcjonariusze zastali w mieszkaniu kobietę i mężczyznę, którzy spożywali wspólnie alkohol. Kobieta poinformowała, że nie ma zamiaru odbierać sobie życia i nie miała żadnych myśli samobójczych. W dalszej rozmowie z mężczyzną policjanci ustalili, że 53-latek chciał, aby kobieta opuściła mieszkanie i wymyślił sobie całą historię.

- Za bezpodstawne wezwanie policji, mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Po przeprowadzonej interwencji partnerzy doszli do porozumienia i dalej razem spożywali alkohol - informuje asp. Ewelina Piaścik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.

- To przykład bezpodstawnego wezwania policji. Takie zgłoszenia są wyjątkowo uciążliwe i wywołują wiele niepotrzebnych działań - mówi rzeczniczka kętrzyńskich policjantów. - Każdy tego typu telefon blokuje linię alarmową i odwleka w czasie możliwość natychmiastowej reakcji na zgłoszenia, które faktycznie wymagają działania. Niedopuszczalne jest, żeby angażować służby ratunkowe bez rzeczywistej potrzeby, ze złośliwych pobudek lub w celu załatwienia sobie jakichś przysług. Służby ratunkowe są po to, by nieść pomoc i reagować w sytuacjach realnych zagrożeń. Każdy, kto blokuje numer alarmowy, sam może kiedyś potrzebować pilnej pomocy - dodaje policjantka.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5