Szczyty bezmyślności za kierownicą

2021-01-09 09:38:43 (ost. akt: 2021-01-09 09:50:49)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: archiwum

Regularnie przytaczamy przykłady bezmyślności za kierownicą, jaką „popisują się” kierowcy na drogach powiatu. Robimy to ku przestrodze. Wiele jednak wskazuje na to, że niestety nie do wszystkich docierają nasze przestrogi. Policjanci każdego dnia interweniują wobec „drogowych himalaistów”, którzy swoimi decyzjami zdobywają szczyty bezmyślności w ruchu drogowym.
W czwartek 7 stycznia w zaledwie kilka godzin policyjnej służby kętrzyńscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego czterech jego uczestników, którzy popełnili przestępstwa drogowe. Po godz. 13:00 policjanci na Placu Wolności w Barcianach wydali sygnał do zatrzymania się kierującemu VW Golfem. Kierowca jednak zdecydował inaczej. W celu uniknięcia kontroli drogowej nie zatrzymał się, a zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg i włączając sygnalizację świetlną i dźwiękową nakazali kierowcy zatrzymać się. To jednak nie powstrzymało kierowcy, który w pewnym momencie wjechał za budynki przy ul. Wojska Polskiego, porzucił pojazd i zaczął uciekać. Po chwili został zatrzymany przez policjantów. Uciekinierem okazał się 26-letni mieszkaniec gminy. Przeprowadzona kontrola i badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu i posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Giżycku oraz Sąd Rejonowy w Kętrzynie.

W przypadku innej kontroli tego dnia, o tym, że kierujący skodą może być pijany, policjanci zostali powiadomieni przez innego uczestnika ruchu drogowego. Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyzna siedzący za kierownicą pojazdu, jedzie nim całą szerokością jezdni. Na wskazaną trasę pojechali policjanci, którzy zauważyli opisany pojazd. Funkcjonariusze włączyli sygnalizację świetlną i błyskową w celu zatrzymania pojazdu i kierującego do kontroli. Siedzący za kierownicą mężczyzna zlekceważył polecenia. Po krótkim pościgu zatrzymał jednak pojazd. Szybko wyjaśnił się powód ucieczki. Okazało się, że kierujący 62-letni mieszkaniec miasta był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił uprawnienia, a pojazd trafił na parking strzeżony.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w Leśniewie w gm. Srokowo przez dzielnicowego. Funkcjonariusz zatrzymał do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Skoda Felicja. Podczas sprawdzenia stanu trzeźwości kierującego okazało się, że mieszkaniec gminy Węgorzewo jest pijany. Badanie wykazało 2,7 promila w jego organizmie. Dodatkowo w trakcie kontroli dzielnicowy ujawnił niezgodność stanu faktycznego drogomierza z widniejącym w elektronicznej bazie danych co wskazywało na możliwość ingerencji w jego wskazania. Na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy sporządzili dokumentację służbową. Zebrany materiał dowodowy i kolejne czynności, jakie w tej sprawie realizują policjanci, mają na celu wyjaśnienie nieprawidłowości.

Wieczorem około godz. 19:30 policjanci z Komisariatu Policji w Reszlu na ul. Chrobrego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. W trakcie wykonywania czynności funkcjonariusze ujawnili, że 43-letni mieszkaniec Korsz kierował jednośladem pomimo posiadania dożywotniego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi wydanego przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie. Teraz mężczyzna za złamanie orzeczonego przez sąd zakazu ponownie odpowie za przestępstwo.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. JA #3036617 | 194.116.*.* 9 sty 2021 10:01

    Jeden prosty sposób.Zaostrzyć przepisy szczególnie dla recydywy

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5