Korsze, Granica i Orlęta walczą o głosy w plebiscycie W-MZPN

2021-01-07 12:00:00 (ost. akt: 2021-01-07 08:46:24)
Nominowani liczą na wsparcie m.in. ze strony kibiców. Mają czas do 19 stycznia

Nominowani liczą na wsparcie m.in. ze strony kibiców. Mają czas do 19 stycznia

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

FUTBOL || Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej ruszył na dobre z kolejną edycją swego plebiscytu. Wśród nominowanych znalazły się łącznie 3 ekipy z naszego powiatu.
W kategorii Piłkarski Samorząd Roku nominację otrzymała Gmina Korsze. — To ostoja IV-ligowego MKS. Od lat zapewnia infrastrukturę i niezbędne finanse, co umożliwia rywalizację w najwyższej lidze naszego województwa — argumentują związkowcy. W chwili pisania tych słów, niestety, Korsze są "w tyle" z głosami. Stawce przewodzą Szczytno, Ostróda i Lubawa.

W-MZPN uwzględnił ponadto dwa nasze kluby w rywalizacji o tytuł Klubowego Marketingu Roku. Pierwszą z ekip, która dostąpiła tego zaszczytu, jest Granica Kętrzyn (m.in. za świetne zdjęcia i skróty meczów oraz gadżety). Drugą — Orlęta Reszel, które w klasie okręgowej wiodą prym nie tylko na murawie, ale i np. w kwestii transmisji LIVE czy prowadzonych na stronie statystyk.

Niestety, także i w tym przypadku, nasi reprezentanci plasują się obecnie poza pierwszą trójką. Pytanie, które powinno obecnie zabrzmieć w głowie każdego lokalnego fana piłki: "Jak mogę im pomóc"? To proste.

Oddawać głosy można do 19 stycznia, kiedy to zakończy się pierwszy — kibicowski — etap głosowania. Na końcowe lokaty wpłyną ponadto punkty przyznane przez kluby (każdy klub Warmii i Mazur otrzymał jeden formularz do głosowania) oraz kapitułę (w składzie: Zarząd WMZPN, Komisja Rewizyjna WMZPN, Delegaci WMZPN na Zjazd PZPN oraz Pracownicy WMZPN).

Poza powyższym warto, jak zawsze, po prostu trzymać kciuki!

Kamil Kierzkowski

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5