Niebezpiecznie na drogach. Pracowity poniedziałek kętrzyńskiej drogówki

2021-01-05 15:07:18 (ost. akt: 2021-01-05 15:47:01)
Kolizja na trasie Srokowo - Leśniewo

Kolizja na trasie Srokowo - Leśniewo

Autor zdjęcia: OSP Srokowo

4 stycznia kętrzyńska drogówka miała co robić. Po południu oraz w godzinach wieczornych doszło do jednego wypadku i dwóch kolizji.
O zdarzeniu, do którego doszło wczoraj na trasie Pilec-Mrągowo już pisaliśmy. Jednak jak się okazuje nie było to jedyne zdarzenie drogowe z 4 stycznia.

Ok. godz. 20.00 służby ratunkowe zostały zadysponowane na trasę Srokowo - Leśniewo. Do akcji wyruszyła policja oraz zastępy z JRG Kętrzyn i OSP Srokowo. - Będący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący audi mężczyzna wpadł w poślizg w wyniku którego wypadł z drogi i częściowo zawisł na barierce. Na szczęście nie odniósł obrażeń i zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową - mówi asp. Ewelina Piaścik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.

To nie był jednak koniec zdarzeń drogowych tego dnia. Kilka minut po godz. 22:00 policjanci jadący na interwencję tuż za Starą Różanką (gm. Kętrzyn) zauważyli, że w przydrożnym rowie znajduje się auto. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący pojazdem również wpadł w poślizg w wyniku którego wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna nie odniósł obrażeń i nie potrzebował pomocy medycznej. Kierujący podróżował sam.

Kętrzyńscy policjanci apelują o rozsądek, wyobraźnię, dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy. - Pamiętajmy, że dozwolona prędkość nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną!!! - przypomina Ewelina Piaścik.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5