Nie miał kasku, miał 3 promile. Do tego uciekał przed policją

2020-12-24 10:09:26 (ost. akt: 2020-12-24 08:22:35)

Autor zdjęcia: Archiwum KWP

Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat, grozi 31-latkowi, który po pijanemu kierował motorowerem. Ponadto mieszkaniec gminy Srokowo nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. Jak się okazało mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.
We wtorek, 22 grudnia o godz. 19.15 kętrzyńscy dzielnicowi w Srokowie zauważyli, że kierujący motorowerem w trakcie jazdy nie używał kasku ochronnego. Na widok radiowozu kierowca przyśpieszył i próbował odjechać. Funkcjonariusze natychmiast pojechali za uciekinierem, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe dając tym sygnał do zatrzymania się. Jednak kierujący jednośladem zignorował jadących za nim policjantów, przyspieszył i uciekł w pobliskie zabudowania, gdzie porzucił pojazd.

Policjanci szybko ustalili właściciela motoroweru i pojechali do jego miejsca zamieszkania. Kierowca tłumaczył się, że uciekał przed policjantami ponieważ jechał bez obowiązkowego kasku ochronnego. Jak się okazało nie był to jedyny powód ucieczki 31-lataka. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mieszkańca gminy Srokowo wykazało blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Wkrótce za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Za niezatrzymanie pojazdu i kontynuowanie jazdy pomimo wydania przez policjantów przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania się grozi kierującemu nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie również odpowiedzialności za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości.

Źródło: KPP Kętrzyn

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5