Nietrzeźwa z zakazem zatrzymana dzięki reakcji świadka

2020-12-24 07:40:50 (ost. akt: 2020-12-24 08:20:35)
ilustracja do tekstu

ilustracja do tekstu

Autor zdjęcia: policja

Po raz kolejny sygnał od świadka pozwolił na szybkie zatrzymanie pijanej kobiety, która kierowała fiatem. Niebezpieczne manewry autem zaniepokoiły osobę zgłaszającą. Dzięki informacji policjanci zatrzymali 48-latkę, która miała 2,8 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo kierowała autem wbrew sądowemu zakazowi. Wyraźny sprzeciw społeczny i brak aprobaty dla kierowców na „podwójnym gazie” powoduje eliminację zagrożeń w ruchu drogowym, co wpływa na bezpieczeństwo nas wszystkich.
Odpowiedzialna postawa uczestnika ruchu drogowego pomogła zatrzymać nietrzeźwą kierującą. We wtorek, 22 grudnia około godz. 20:00 oficer dyżurny został powiadomiony, że w Kętrzynie na ul. Mazowieckiej kierowca fiata wymusił pierwszeństwo przejazdu i jedzie całą szerokością drogi. Świadek podejrzewając, że kierowca jadącego przed nim auta jest pod wpływem alkoholu od razu powiadomił policję i na bieżąco informował gdzie pojazd się znajduje.

Z przekazanych informacji wynikało, że auto skręciło w stronę miejscowości Karolewo i kieruje się do miejscowości Czerniki (gm. Kętrzyn). Na wskazaną trasę natychmiast udali się policjanci, którzy w Czernikach zatrzymali opisany pojazd i siedzącą za kierownicą fiata 48-letnią kobietę. Jak się okazało przypuszczenia świadka potwierdziły się. Kobieta była pijana. Badanie alkomatem wykazało 2,8 promila alkoholu w organizmie. Jak przyznała wypiła pół litra wódki. To nie był koniec jej kłopotów i po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że mieszkanka Kętrzyna w ogóle nie powinna prowadzić pojazdu. Swoim zachowaniem zlekceważyła obowiązujący ją zakaz prowadzenia pojazdów, jaki wydał wobec niej sąd, który obowiązywał do sierpnia 2023r.

Wkrótce 48-latka za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo będzie musiała tłumaczyć się ze złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za niestosowanie się do wyroku sądu może jej grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W tego typu sytuacjach - dzwoniąc na bezpłatny numer alarmowy 112 możemy uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.

Źródło: KPP Kętrzyn

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5