Rózgi wciąż modne, ale rzadko kiedy je daję [ROZMOWA ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM + VIDEO + GALERIA]

2020-12-24 16:00:00 (ost. akt: 2020-12-24 17:00:51)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Wirus nie "zwolnił" go z corocznej pracy. Tam, gdzie są grzeczne dzieci, tam co roku jest i on - Święty Mikołaj. 20 grudnia można go było spotkać na ulicach Kętrzyna. Obiecał jednak, że również w święta dotrze do tych najgrzeczniejszych.
Na zapowiadane wcześniej przybycie gościa w czerwonym kubraczku czekała pod Ratuszem najwytrwalsza grupa dzieci wraz z rodzicami. Niestety z powodu braku śniegi Mikołaj nie mógł podróżować w swoich ulubionych saniach. W zaistniałej sytuacji wraz ze swoją świtą w postaci Elfa i Śnieżynki przyjechał bryczką. Pojazd był wyposażony w dwa konie, na szczęście nie mechaniczne, które na tę okazję udostępniło kętrzyńskie Stado Ogierów. Gość wzbudził wielką radość u najmłodszych, ale i starsi również mieli ją wyrysowaną na twarzach. Mikołaj chętnie rozmawiał z dziećmi, rozdawał słodycze i pozował do pamiątkowych zdjęć. Na taką fotkę i lizaka załapał się również m.in. burmistrz Kętrzyna.

https://m.wm.pl/2020/12/orig/img-0601-01-667582.jpg

Podczas tego intensywnego i pełnego emocji spotkania młodymi kętrzynianami Święty Mikołaj znalazł chwilę, aby udzielić nam krótkiego wywiadu.

— Drogi Mikołaju. Rok mamy dziwny i specyficzny. Ale ten wirus, jak widzę z pracy ciebie nie zwolnił?
— Oczywiście, że nie zwolnił. Dzieci są grzeczne i trzeba zawsze o nich pamiętać. Żaden wirus mi nie straszny, kiedy trzeba najmłodszym rozdawać prezenty. A muszę przyznać, że dzieci w tym trudnym roku były szczególnie grzeczne. Bardzo się starały, słuchały się rodziców, dobrze się uczą - nawet zdalnie. Dlatego Kętrzyn odwiedziłem już 20 grudnia.

— Czy jeżdżąc w niedzielę swoją bryczką po ulicach Kętrzyna zauważyłeś u nas dużo tych grzecznych dzieci?
— Widziałem same grzeczne dzieci. Pomagają w domkach dla rodziców przy sprzątaniu, odkurzaniu. Wychodzą ze zwierzątkami i co ważne - nawet po nich sprzątają. Ja jestem z tego bardzo, bardzo zadowolony.

— A drewniane rózgi jeszcze są w modzie?
— Powiem tak.... Są, ale rzadko kiedy je daję.

— Ale rozumiem, że jak przyjedziesz do Kętrzyna 24 grudnia, to nie będziesz rozdawał rózg?
— Myślę nad tobą, ale jeszcze się zastanowię. Może zamiast rózgi dostaniesz misia.

— Czego życzysz kętrzynianom w tym roku z okazji świąt?
— Zdrowia, szczęścia, pomyślności, dużo prezentów, dużo lalek, miśków, samochodzików dużych i małych. I jeszcze więcej miłości. Tego życzy wam Święty Mikołaj z elfami.

https://m.wm.pl/2020/12/orig/img-0609-01-667583.jpg

Wojciech Caruk
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5