Muzyk Czerwonych Gitar nagrał w Kętrzynie dwa teledyski [VIDEO]

2020-12-26 09:00:00 (ost. akt: 2020-12-26 09:52:44)

Autor zdjęcia: youtube/kadr z teledysku "Biały Show"

Czy w Kętrzynie mogły powstać zdjęcia do teledysku świątecznej piosenki, która zdetronizuje na polskich playlistach "Last Christmas"? Czas pokaże. Jedno jest pewne - Arkadiusz Wiśniewski z Czerwonych Gitar wywiózł stąd kolejne ciepłe wspomnienia.
Któż z nas nie zna pięknej, świątecznej piosenki Czerwonych Gitar "Dzień jeden w roku". Ten utwór pochodzi ze świątecznego albumu o tym samym tytule, który legendarna polska grupa wydała w 1976 roku. Za muzykę odpowiadał wtedy Seweryn Krajewski, a o warstwę liryczną na płycie zadbali m.in. Krzysztof Dzikowski, Janusz Kondratowicz czy Agnieszka Osiecka. Niektórzy twierdzą, że utwór tytułowy dla naszego kraju jest tym, czym "Last Christmas" dla całego świata. Po prostu ciężko wyobrazić sobie święta bez tej muzyki.

Ta płyta stała się inspiracją dla Arkadiusza Wiśniewskiego, basisty i wokalisty... Czerwonych Gitar. Muzyk związany jest z zespołem od 2003 roku. W 2020 postanowił spróbować swoich solowych sił. Na początku grudnia miał premierę jego solowy singiel "Biały Show". W celu realizacji teledysku muzyk przyjechał do Kętrzyna. Nie trafił tu jednak przypadkiem. - Kętrzyn jest mi bliski od wielu, wielu lat. Jeśli chodzi o nagranie klipu ‘’Biały show‘’, to mój serdeczny kolega Maciej Wróbel wspomniał mi kiedyś o takim bardzo fajnym miejscu na nagranie pastorałkowo-zimowego klipu. Miał na myśli Konsulat św. Mikołaja właśnie w Kętrzynie. Maciek poza tym, że jest wiceburmistrzem Kętrzyna ma również inne talenty, w tym talent reżyserski - często radzę się go w tych kwestiach. Jest również reżyserem tego klipu - mówi Arkadiusz Wiśniewski.

Muzyk wywiózł bardzo ciepłe wspomnienia z planu zdjęciowego w Konsulacie Świętego Mikołaja. - Pierwsze owacje, które otrzymała piosenka "Biały show", to właśnie w Kętrzynie podczas kręcenia zdjęć do tego klipu. Były to owacje na stojąco. To bardzo miłe szczególnie, że nikt, nigdy nie słyszał tej piosenki – dziękuję raz jeszcze - nie kryje zadowolenia muzyk.

Arkadiusz Wiśniewski miał okazję wystąpić w Kętrzynie na scenie amfiteatru w 2019 roku. Wtedy to Czerwone Gitary były jedną z gwiazd Dni Kętrzyna. - Jednak moja sympatia do Kętrzyna jak wspominałem narodziła się wcześniej – wycieczka do Kętrzyna kiedy miałem 8-9 lat i Wilczy Szaniec. Niesamowite przeżycie. Również jeziora w okolicach Kętrzyna to dla mnie magnes. Właśnie one przyciągnęły mnie latem tego roku i pojawiają się w klipie do mojej piosenki "Otulimy się nadzieją‘’, która jest dla mnie bardzo ważna z racji tego, że jest moim pierwszym solowym singlem. Tak więc moja historia z Kętrzynem jest dość długa i złożona, mógłbym jeszcze trochę poopowiadać - mówi Wiśniewski.

https://m.wm.pl/2020/12/orig/68731019-1754995234634584-5876486615026630656-o-667555.jpg

Arkadiusz Wiśniewski wystąpił w Kętrzynie z Czerwonymi Gitarami w 2019 roku / fot. Wojciech Caruk

Obrazek do utworu "Biały show" można oglądać na Facebooku artysty. To jednak nie koniec związków z Kętrzynem. - Klip do kolejnego mojego singla, "Kołysanka dla Matyldy" jest również nakręcony w Kętrzynie. Jego premiera odbyła się w pierwszy dzień Świąt na moim kanale You Tube oraz w Polskim Radiu Dzieciom - informuje artysta. Reżyserem tego teledysku również jest Maciej Wróbel.

Przypomnijmy, że obecny wiceburmistrz Kętrzyna jest też reżyserem teledysku do świątecznego utworu Czerwonych Gitar - "Wspominam białe święta", który już od trzech lat cieszy oko i ucho fanów zespołu. Zdjęcia były kręcone m.in. w Reszlu, skąd pochodzi gitarzysta i wokalista Czerwonych Gitar - Mieczysław Wądołowski.

A czego Arkadiusz Wiśniewski życzy kętrzynianom przy tej świątecznej okazji? - Wszystkim mieszkańcom Kętrzyna z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku chciałbym życzyć dużo, dużo zdrowia, spokoju, dobra i miłości. Bądźcie dla siebie dobrzy. Najlepszego z Nowym Rokiem - życzy muzyk.

Wojciech Caruk

"Biały show":


"Kołysanka dla Matyldy":


Czerwone Gitary - "Wspominam białe święta"


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mariolka #3027903 | 31.0.*.* 26 gru 2020 13:18

    Czerwone GitarGitary to Seweryn Krajewski.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

  2. zbychu #3027833 | 89.228.*.* 26 gru 2020 11:39

    Jest mi po prostu smutno,że redakcja widzi jeden zespół i jednego wykonawcę,który wykonuje świąteczne utwory tu u nas na Warmii i Mazurach w Kętrzynie, ale nikt nie wspomni okętrzyńskim zespole Dr.Watt,który ma w repertuarze na ten rok nowe wykonanie utworu "Pada Śnieg". Skoro takie wielkie zespoly przyjeżdżają do Kętrzyna nagrywać to znaczy,że tu jest sprzyjający klimat dla muzyków.Nie jestem wice burmistrzem Ketrzyna ale cenię sobie kętrzyńskich wykonawców.PS.A gdzie reszta całości miast i wsi z Olsztyńskiego ,że nikt nie ma weny do wykonywania utworów.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5