Kętrzyn ma ring bokserski

2020-12-22 19:04:46(ost. akt: 2020-12-22 20:21:48)

Autor zdjęcia: UM Kętrzyn

We wrześniu władze miasta ogłosiły informację o pozyskaniu z Urzędu Marszałkowskiego 17 700 zł na poprawę infrastruktury sportowej w ramach konkursu „Małe granty na infrastrukturę sportową w województwie warmińsko mazurskim w 2020 r.”. Teraz przyszedł czas na sfinalizowanie zakupów.
Gmina Miejska Kętrzyn zakupiła już ring bokserski oraz matę zapaśniczą, które służyć będą miłośnikom boksu oraz zapasów. 21. grudnia oficjalnie przekazano ring na rzecz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W spotkaniu uczestniczył m.in.: burmistrz Kętrzyna Ryszard Niedziółka oraz poseł na Sejm Paweł Papke.

To już druga edycja programu samorządu województwa "Mała infrastruktura sportowa" i druga, na którą władze Kętrzyna pozyskały pieniądze. - Oznacza to więc 100% skuteczności w tej dziedzinie. Jednym z pomysłodawców akcji jest poseł Paweł Papke, za co mu bardzo dziękuję. Jest prawdziwym ambasadorem regionalnego sportu. Dziękuję też władzom regionu - panu marszałkowi Gustawowi Markowi Brzezinowi i członkowi zarządu Jolancie Piotrowskiej nadzorującej Departament Sportu i Turystyki, która wspiera nas od samego początku – mówi Ryszard Niedziółka.

W pierwszej edycji programu Gmina Miejska Kętrzyn pozyskała środki na remont sali sportowej w SP3, która przez dziesiątki lat nie była remontowana.

- Kupiliśmy ring naszym mistrzom bokserskim, by nie musieli już go pożyczać do organizacji nie tylko treningów ale i wydarzeń sportowych na wysokim poziomie. To zawodnicy odnoszący sukcesy, zarówno w Polsce jak i na arenie międzynarodowej. Młodzi pięściarze to narybek, o który należy dbać w sposób szczególny. To inwestycja w przyszłość – kontynuuje Niedziółka.

Obrazek w tresci

- Dzięki wzorowej współpracy z burmistrzem Kętrzyna, ring bokserski trafił do najlepszego klubu w województwie warmińsko – mazurskim. To wielka satysfakcja wiedzieć, że sprzęt sportowy przyczynia się zarówno do rozwijania pasji jak i osiągania wielkich sukcesów. – mówił podczas przekazania ringu Paweł Papke, poseł na Sejm RP.

Trenerzy LKS Niedźwiedź podziękowali za okazane wsparcie i możliwość trenowania na profesjonalnym sprzęcie. - Cieszę się, że miasto wspiera sportowców i wykazało się tak świetną inicjatywą. Chciałbym podziękować panom burmistrzom za wzorową współpracę oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do spełnienia jednego z marzeń naszego klubu – mówi Emin Huseynow, trener klubu LKS Niedźwiedź. - Ring bokserski w Kętrzynie umożliwi prowadzenie treningów na jeszcze wyższym poziomie, a także organizowanie sparingów – dodaje.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5