Elektroserwis samotnie niesie na barkach honor całego powiatu

2020-12-17 14:00:00 (ost. akt: 2020-12-17 14:37:31)

Autor zdjęcia: HW-S w Korszach

FUTSAL || Rozgrywki Wojewódzkiego Pucharu Polski w Futsalu w tym roku nas nie rozpieszczają. Ostatnią z naszą ekip liczących się w stawce jest Elektroserwis Korsze.
Jurand Barciany, nim na dobre się rozkręcił, był zmuszony odwiesić korki na kołku. Wszystko za sprawą... wylosowania KoGo Team. Czyli mrągowskiej ekipy, która w minionych latach mocno namieszała w tym prestiżowym cyklu. Faworyci nie zawiedli pokładanych w nich nadziei i wygrali 3:13.

Niemałe oczekiwania były i wobec zeszłorocznych triumfatorów WPP — Daga Sport Korsze. Ekipa mająca w swym składzie zawodników doskonale rozpoznawalnych na ligowych boiskach (także, a może i "zwłaszcza", trawiastych) Warmii i Mazur, niespodziewanie gładko uległa Błękitnym Pasym... również 13:3.

Na polu boju pozostał Elektroserwis Korsze. Nasi reprezentanci w pierwszej rundzie stoczyli niesamowitą wojnę z JELO Orneta (5:4). Po stronie gospodarzy dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Piotr Trafarski, a po golu dorzucili Kamil Synowczyk, Piotr Kozłowski i Mateusz Cyliński.

15 grudnia miało być jeszcze trudniej, bo po drugiej stronie parkietu zameldowała się Polonia Lidzbark Warmiński. I było trudniej. Na półmetku utrzymywał się remis (5:5), a po zmianie stron strzelanina trwała dalej w najlepsze. Ostatecznie skończyło się na miłym dla Korsz wyniku 9:7. W roli snajpera zaszalał zwłaszcza Piotr Kozłowski (autor 6 bramek!). Hat-tricka upolował ponadto Paweł Sawicki.

Tempo rozgrywania spotkań nie słabnie. Po rozegranych niemal "z marszu" dwóch rundach, nasi futsalowcy ugoszczą u siebie w czwartkowy wieczór (17 grudnia) ekipę Hotel Robert's Port.

kk

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5