Wielbiciel cudzej własności zatrzymany

2020-12-15 18:07:59 (ost. akt: 2020-12-15 18:31:35)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Kryminalni zatrzymali 17-latka podejrzewanego o kradzieże z włamaniem do lokalu, piwnicy oraz kontenera z butlami gazowymi. Sprawca kradł z wnętrza tych pomieszczeń pozostawione tam różne przedmioty. Kętrzyńscy śledczy udowodnili mu trzy takie przestępstwa. Za popełnione czyny może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
W listopadzie i w grudniu 2020r. do Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie napłynęły zgłoszenia dotyczące kradzieży z włamaniem do których doszło na terenie Srokowa.

O pierwszym przestępstwie policjanci zostali powiadomieni 1 listopada. Wówczas nieznany sprawca włamał się do jednego z lokali, gdzie dokonał uszkodzenia wyposażenia, a z jego wnętrza ukradł trzy butle gazowe oraz kilka skrzynek z butelkami. Wartość strat przez pokrzywdzonego została wyceniona na 2 tys. zł.

Do kolejnego włamania również doszło w Srokowie. Tu z kolei sprawca w okresie od 22 do 25 listopada włamał się do piwnicy skąd ukradł min. artykuły wędkarskie. Wartość skradzionego mienia została wyceniona na 650 zł.

1 grudnia policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do kontenera z butlami gazowymi. Sprawca ukradł wówczas 4 butle z gazem o wartości 1000 zł.

Pracujący nad tą sprawą policjanci wytypowali podejrzewanego o te czyny 17- latka. - Mężczyzna usłyszał zarzuty, złożył wyjaśnienia i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prokurator na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego zastosował wobec niego dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju - informuje asp. Ewelina Piaścik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.

Za kradzież z włamaniem sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. O ostatecznym wymiarze kary zadecyduje sąd.

Źródło: KPP Kętrzyn

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5