Pijany i bez prawa jazdy wjechał do rowu. Okazało się, że jest poszukiwany

2020-12-14 12:24:42 (ost. akt: 2020-12-14 12:33:09)
ilustracja do tekstu

ilustracja do tekstu

Autor zdjęcia: policja

Pijany 26-letni kierowca mitsubishi, bez uprawnień wjechał do przydrożnego rowu. Dodatkowo okazało się, że od sierpnia 2019 roku poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Mrągowie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Wkrótce trafi do zakładu karnego.
W sobotę, 12 grudnia kilka minut przed godziną 19:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został poinformowany, że na trasie Mołtajny - Markuzy w gminie Barciany pojazd wjechał do przydrożnego rowu. Z przekazanych informacji wynikało, że na miejscu są funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy zabezpieczają miejsce zdarzenia oraz ujawnili, że kierowca jest nietrzeźwy. Na wskazaną trasę zostali wysłani policjanci z ruchu drogowego kętrzyńskiej komendy policji. Na miejscu ustalili, że kierujący mitsubishi 26-latek stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Jak się okazało mężczyzna nie miał w ogóle prawa jazdy oraz był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał 0,7 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu 26-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej oraz kierowanie pojazdem nie mając do tego uprawnień.

Jakby tego było mało podczas sprawdzania osoby w policyjnych systemach okazało się, że 26-latek od sierpnia 2019 roku jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Mrągowie. Mężczyzna na swoim koncie miał kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz kradzież z włamaniem.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Jeszcze dzisiaj zgodnie z decyzją sądu na 66 dni trafi do Zakładu Karnego.

Źródło: KPP Kętrzyn

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5