Zatrzymali go, bo wykonywał dziwne manewry. Policjanci szybko poznali przyczynę

2020-12-12 10:39:52 (ost. akt: 2020-12-12 10:53:12)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: freepik

Policjanci nieustannie apelują o ostrożność za kierownicą oraz przestrzeganie zasady, że pod wpływem alkoholu nie wsiadamy za kierownicę. Niestety, mimo licznych wypadków, nakładanych mandatów, zabieranych uprawnień, na naszych ulicach wciąż spotykamy pijanych kierowców. Funkcjonariusze niemalże każdego dnia zatrzymują nietrzeźwych, którzy narażają i siebie i innych na niebezpieczeństwo.
10 grudnia przed godziną 16:00 policjanci z Komisariatu Policji w Reszlu na jednej z ulic miasta zauważyli pojazd marki Mercedes. Kierujący wykonywał dziwne manewry, min. jechał całą szerokością jezdni. Policjanci mając podejrzenia, że kierowca może być pijany od razu ruszyli za pojazdem. Mercedes został zatrzymany na ul. Chrobrego w Reszlu. Gdy tylko otworzyły się drzwi pojazdu od strony kierującego funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu. Policjanci zbadali stan trzeźwości 50-latka. Jak się okazało mężczyzna w ogóle nie powinien znaleźć się za kierownicą auta. Badanie wykazało u niego 0,8 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Wkrótce mężczyzna odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do 2 lat. Nie uniknie także wysokiej kary pieniężnej.

Źródło: KPP Kętrzyn

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dobrze że wyłapują. #3024238 | 10.10.*.* 21 gru 2020 01:49

    Taki nie powinien mieć już w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami.Zwracam też do kierowców by nie mrogali światłami gdy stoi policja by skontrolować pojazd bo nie wiesz czy nie mrogasz do pijanej osoby w aucie.Dzis jedzie i nikogo nie zabije następnym razem może to być ktoś z naszych bliskich zginąć może z rąk takiego kierowcy.Prosze o rozwagę by nie mrogali kierowcy światłami do innych kierowców i byśmy nie przekraczali prędkości.Predkosc jest przekraczana przez kierowców kiedy jest dobra widoczność i jak to się mówi dobra przyczepność bo pogoda dopisuje.Nie bądźmy obojętni chrońmy bliskich i innych uczestników ruchu drogowego.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Co się dziwić, #3019697 | 10.10.*.* 12 gru 2020 18:43

    za małe kary ! Powinna być konfiskata pojazdu i prawa jazdy ażeby delikwent już nigdy nie zasiadł za kierownica jakiegokolwiek pojazdu. To jest nałóg który zagraża życiu innym użytkownikom drogi, a taki alkoholik to ma w czterech literach innych ludzi i ich zdrowie. Kiedy wreszcie będzie z tym prządek w Polsce ! Ten problem to tylko w Polsce i u Ruskich.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5