Kwesta w styczniu, koncert na wiosnę

2020-11-21 12:00:00 (ost. akt: 2020-11-21 11:21:08)
Na ulicach Kętrzyna w styczniu już po raz 24. pojawią się wolontariusze z czerwonymi serduszkami

Na ulicach Kętrzyna w styczniu już po raz 24. pojawią się wolontariusze z czerwonymi serduszkami

Autor zdjęcia: Miasto Kętrzyn

Coraz większymi krokami zbliża się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z uwagi na epidemię będzie on wyglądał inaczej niż do tej pory. Mimo utrudnień kętrzyńscy wolontariusze już szykują się do przyszłorocznego "grania".
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 10 stycznia już po raz 29. "Finał z głową" - takie jest hasło przewodnie kolejnej edycji zbiórki. Tym razem wolontariusze będą zbierać na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii.

Mimo trudności związanych z epidemią koronawirusa do styczniowego grania już po raz 24 włączy się Kętrzyn. Sztab został już zarejestrowany pod numerem 6032. Na jego czele stanął w tym roku Mariusz Kirszyński, sportowiec, motocyklista i prezes Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji "MotoMasuria". Nie zabraknie również niezastąpionego Janusza Mazurkiewicza - prekursora Orkiestry w Kętrzynie. Skład uzupełniają też wieloletnie wolontariuszki kętrzyńskiego sztabu Irena Jarmuszewicz i Agnieszka Bakunowicz-Bogaczuk. - Bardzo się cieszę z zaufania, jakim obdarzyli mnie doświadczeni działacze WOŚP w Kętrzynie powierzając mi funkcję Szefa Sztabu - mówi Mariusz Kirszyński. - Przed nami duże wyzwanie organizacyjne. To będzie zupełnie inny finał, niż do tej pory. My jednak się nie poddajemy i już intensywnie pracujemy nad styczniową kwestą. Mamy nadzieję, że nic tych działań już nie pokrzyżuje - dodaje.

Obaw nie kryje również człowiek, który już od 24 lat "dyryguje" kętrzyńską Orkiestrą. - Przez te lata nieraz mieliśmy różne zawirowania. Najbliższy finał to dla nas kolejne wyzwanie. Zmienia się wiele kwestii organizacyjnych narzuconych nie tylko przez epidemiczne ograniczenia, ale też wciąż zmieniające się przepisy. Liczymy jednak, że jak co roku wszyscy staniemy na wysokości zadania - nie kryje obaw Janusz Mazurkiewicz.

Jak będzie wyglądał styczniowy Finał? 10 stycznia, podobnie jak w całej Polsce i za granicą, również na ulice Kętrzyna i innych miejscowości naszego powiatu wyruszą wolontariusze z puszkami. Chętni do zbierania już mogą zgłaszać się do siedziby sztabu w Centrum Wolontariatu przy ul. Dworcowej 10 b (mały budynek obok kętrzyńskiego dworca). Dzieci do 13 roku życia mogą zbierać w 3-osobowych zespołach kwestujących, gdzie jedna osoba będzie odpowiedzialna za puszkę z identyfikatorem. Osoby towarzyszące będą bez identyfikatorów. W tym gronie musi znaleźć się przynajmniej jedna osoba dorosła - rodzic lub nauczyciel. Na podobnej zasadzie mogą kwestować osoby w wieku 13-18 lat. - W tym przypadku dobrze by było, gdyby jedna z tych trzech osób miała skończone 16 lat lub żeby grupa miała swojego zdalnego opiekuna z którym będzie miała stały kontakt - informuje Mazurkiewicz. Osób pełnoletnich takie ograniczenia oczywiście nie dotyczą.
Zgłoszenia, które można już przynosić, do siedziby sztabu powinny zawierać: imię i nazwisko osoby odpowiedzialnej za puszkę, zdjęcie, PESEL, datę urodzenia, adres, telefon, telefon i zgodę na kwestowanie rodzica lub opiekuna, nazwę i adres szkoły.

Do kętrzyńskiego sztabu, podobnie jak w roku 2020 przyłączył się również Gminny Ośrodek Kultury w Barcianach, który też już zbiera swoich wolontariuszy.

Ważną informacją jest brak styczniowego koncertu finałowego. Jest to podyktowane sytuacją epidemiczną i związanymi z nią ograniczeniami. - Po długich naradach i konsultacjach, również z Fundacją WOŚP zdecydowaliśmy się przenieść koncert na wiosnę - mówi Mariusz Kirszyński. Wstępnie brany jest pod uwagę termin 24 lub 25 kwietnia. - Nic nie wskazuje na to, żeby sytuacja w kraju miała ulec w najbliższym czasie radykalnej poprawie. Organizacja koncertu wymaga solidnych przygotowań i nie chcemy nic robić na ostatnią chwilę. Chcemy też oczywiście, aby styczniowy Finał przebiegał jak najbezpieczniej dla wszystkich. Dlatego przesuwamy koncert z nadzieją, że wiosną będzie lepiej - dodaje Mazurkiewicz. Na kwietniowej imprezie odbędzie się również Wielka Licytacja. - Mimo naszej decyzji, już teraz równolegle z przygotowaniami kwesty działamy też w temacie imprezy. Koncert będzie podwójną okazją. Z jednej strony podsumujemy na nim styczniową zbiórkę, a z drugiej zbierzemy kolejne pieniądze. W końcu na rzecz WOŚP można wpłacać przez cały rok - podkreślają kętrzyńscy społecznicy.

Informacje na temat przygotowań można znaleźć na Facebooku Sztab WOŚP Kętrzyn.

Wojciech CarukKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mazur #3009891 | 79.124.*.* 21 lis 2020 12:36

    kolejna akcja żebraniny a politycy przewalają ogromną kasę wszystkich podatników ...dla polityka przewalić 70 milionów to żaden problem gdyż według niego ,, demokracja musi kosztować '' i bawią się w klocki za które wszyscy muszą płacić

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5