Weekend na drogach powiatu kętrzyńskiego

2020-11-10 10:32:41 (ost. akt: 2020-11-10 10:37:36)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Miniony weekend był pracowity dla policjantów pilnujących bezpieczeństwa na drogach powiatu. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu kolejnych nietrzeźwych uczestników. Nie zabrakło również obsługi zdarzeń drogowych.
W piątek, 6 listopada o godz. 18:00 policjanci z kętrzyńskiego ruchu drogowego na ul. Cukrowniczej w Kętrzynie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW Passat. Jak się okazało siedzący za kierownicą 34-letni mieszkaniec miasta kierował autem będąc pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo mężczyzna kierował autem nie mając do tego uprawnień. Wkrótce za swoje nieodpowiedzialne zachowanie stanie przed sądem. Do kolejnego zatrzymania doszło niespełna 15 minut później na tej samej ulicy. Tu z kolei siedzący za kierownicą osobowego renault 40-letni mieszkaniec Kętrzyna kierował autem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

W sobotę 7 listopada kilka minut po godz. 20:00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, że na trasie Robawy - Leginy w gm. Reszel motorowerzysta wjechał do przydrożnego rowu. Na wskazaną trasę natychmiast pojechali policjanci. Szybko wyjaśnił się powód spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po sprawdzeniu przez funkcjonariuszy stanu trzeźwości 33-letniego mieszkańca gminy Reszel okazało się, że jest pijany. Badanie wykazało, że kierował Rometem mając 2 promile alkoholu w organizmie. Wkrótce 33-latek stanie przed sądem. Odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości.

Źródło: KPP Kętrzyn

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5