Wymusiła rowerem pierwszeństwo przejazdu

2020-10-29 13:45:07 (ost. akt: 2020-10-29 19:59:10)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Policjanci pracują na miejscu zdarzenia drogowego do którego doszło na ul. Mickiewicza w Korszach. W zdarzeniu udział brały dwa jednoślady. Kobieta jadąca rowerem z obrażeniami głowy trafiła do szpitala w Bartoszycach.
29 października kilka minut po godz. 9:00 oficer dyżurny przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do którego doszło na ul. Mickiewicza w Korszach. Z przekazanych informacji wynikało, że motorowerzysta potrącił rowerzystkę, która pilnie potrzebuje pomocy medycznej.

We wskazane miejsce natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. - Będący na miejscu policjanci ustalili, że kierująca rowerem 60-letnia kobieta wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu z naprzeciwka 65-letniemu motorowerzyście - mówi asp. Ewelina Piaścik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie. Kierujący motorowerem marki Zipp nie odniósł obrażeń natomiast kobieta z obrażeniami głowy została przewieziona do Szpitala Powiatowego w Bartoszycach.

Do akcji oprócz policji zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego oraz strażaków z JRG Kętrzyn i OSP Korsze.

Ruch odbywa się płynnie. Na miejscu pracują policjanci z ruchu drogowego, funkcjonariusze z Korsz oraz policjanci wydziału kryminalnego. Wszystkie okoliczności zaistniałego zdarzenia badają kętrzyńscy funkcjonariusze.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5