Świetlica w Tołkinach już gotowa

2020-10-16 12:00:00 (ost. akt: 2020-10-15 21:09:04)

Autor zdjęcia: archiwum UM Korsze

Zakończyły się prace budowlane i wykończeniowe nowej świetlicy wiejskiej w Tołkinach. Pomieszczenia czekają tylko na wyposażenie i aktywnych mieszkańców.
Mieszkańcy sołectwa Tołkiny nie mieli budynku użyteczności publicznej - własnej świetlicy wiejskiej. Teraz już nie będą mogli narzekać. Powstał ciekawy budynek z zapleczem, sanitariatami i pomieszczeniem gospodarczym. Wykonawcą zadania pn.: „Adaptacja budynku użytkowego na świetlicę wiejską w Tołkinach" była firma Budrem Ariel Nowik” Sp. z o.o. z Kętrzyna.

W ramach tego zadania zostały wykonane następujące prace: wymiana pokrycia dachowego z likwidacja eternitu, termomodernizacja ścian i dachu, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, prace murarskie i tynkarskie wewnątrz budynku, montaż zbiornika bezodpływowego na ścieki oraz wykonana została instalacja elektryczna, oświetleniowa, oświetlenie awaryjne oraz alarmowe. Wykonany został podjazd dla niepełnosprawnych oraz dwa miejsca parkingowe wraz ze zjazdami na drogę powiatową.

Wartość tej inwestycji wyniosła 87 831, 47 zł brutto. Gmina Korsze pozyskała na prace remontowe we współpracy z LGD Barcja dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w kwocie 55 887 zł brutto oraz Rządowego Funduszu Inwestycji lokalnych w kwocie 31 000 zł brutto.

Źródło: UM Korsze

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5