Wpadli przez brak maseczki

2020-10-12 21:00:41(ost. akt: 2020-10-12 20:02:34)

Autor zdjęcia: Freepik.pl

Policjanci podjęli interwencję wobec mężczyzn, którzy poruszali się w miejscach ogólnodostępnych bez maseczek ochronnych. W trakcie legitymowania okazało się, że zarówno 44-latek oraz 35-latek są poszukiwani. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili prosto do policyjnego aresztu.
Od soboty 10 października w naszym kraju mamy obowiązek zakrywania ust i nosa. Dlatego policjanci patrolujący ulice zwracają szczególną uwagę na to, czy mieszkańcy naszego powiatu przestrzegają obostrzeń wydanych przez Radę Ministrów.

Minionej soboty kilka minut po godz. 10:00 policjanci z Komisariatu Policji w Reszlu patrolując ulicę Kolejową zauważyli mężczyznę, który przemieszczał się bez maseczki ochronnej. Podczas legitymowania okazało się, że 44-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie. Mężczyzna ma do odbycia karę 5 miesięcy pozbawienia wolności za uchylanie się od płacenia alimentów. Mieszkaniec Reszla został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, skąd trafi prosto za więzienne mury.

Do podobnej sytuacji doszło w niedzielę 11 października tuż przed godz. 17:00 kętrzyńscy policjanci na ulicy Sikorskiego podjęli czynności w stosunku do mężczyzny, który nie stosował się do obowiązku zakrywania ust i nosa w miejscu ogólnodostępnym. W trakcie legitymowania mężczyzny okazało się, że 35-latek jest poszukiwany przez miejscowy sąd. Mieszkaniec gminy Kętrzyn ma do odbycia karę 4 miesięcy pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, wkrótce trafi do jednostki penitencjarnej.

Źródło: KPP Kętrzyn


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5