Po raz dwudziesty oddadzą hołd wybitnym Polakom

2020-10-05 09:30:00(ost. akt: 2020-10-05 10:03:08)
W tym roku obchody będą miały niestety skromniejszy charakter

W tym roku obchody będą miały niestety skromniejszy charakter

Autor zdjęcia: Lotnisko Wilamowo

6 października na podkętrzyńskim lotnisku Wilamowo odbędą się uroczystości upamiętniające kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Jana Pawła II.
- Dla trwałego upamiętnienia 6 października 1954 roku, kiedy to Kardynał Wyszyński jako więzień stanu był przewożony przez nasze lotnisko i odlatywał z jednego miejsca internowania do drugiego, zainicjowałem i postawiłem z własnych środków pamiątkowy obelisk - mówi Stanisław Tołwiński, prezes Aeroklubu Krainy Jezior.

- Mając akceptację Jego Eminencji Józefa Kardynała Glempa oraz osobiste zaangażowanie Ks. Arcybiskupa Edmunda Piszcza, byłego Ordynariusza Archidiecezji Warmińskiej, dnia 6 października 2001 r. w niezwykle uroczystej scenerii odsłonięto obelisk z pamiątkową tablicę poświęconą Prymasowi Tysiąclecia - wspomina Tołwiński.

Dzień Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego od 2001 r. został ustanowiony jako stałe święto odbywające się każdego roku lotnisku Kętrzyn Wilamowo pod Honorowym Patronatem Józefa Kardynała Glempa - Prymasa Polski. W 2005 roku na lotnisku odsłonięto też obelisk poświęcony Janowi Pawłowi II

W tym roku Dni Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II odbędą się już po raz dwudziesty. Jak co roku organizatorem jest Aeroklub Krainy Jezior. 5 października organizatorzy zapraszają wszystkich do sanktuarium w Stoczku Klasztornym, a dzień później na lotnisko Wilamowo oraz do Bazyliki Św. Jerzego w Kętrzynie.
W godz.12.00-14.00 będzie można złożyć kwiaty pod obeliskami bohaterów oraz wpisać się do okolicznościowej księgi pamiątkowej. O godz. 18.00 rozpocznie się uroczysta msza w kętrzyńskiej bazylice.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. rrrr #2980733 | 89.228.*.* 5 paź 2020 10:28

    Czy to jeszcze lotnisko czy już tylko "miejsca pamięci" - czy dla zasłużonych? Bo jakoś nie słychać o żadnych imprezach lotniczy , które by odbywały się na tym niby lotnisku.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5