Młoda "Wataha" z Wilkowa gromi rywali! Kosmiczny bilans

2020-09-27 13:39:56 (ost. akt: 2020-09-27 13:59:42)
Wszystkie 5 spotkań wygrali. Bilans? 15 punktów, 46 goli strzelonych i ledwie 4 stracone

Wszystkie 5 spotkań wygrali. Bilans? 15 punktów, 46 goli strzelonych i ledwie 4 stracone

Autor zdjęcia: archiwum klubu

FUTBOL MŁODZIEŻOWY || Choć seniorom Wilczka Wilkowo w ostatniej kolejce powinęła się noga, to młodzież "Watahy" nie zwalnia tempa. Podopieczni trenera Rafała Sokołowskiego są wciąż dominatorami II ligi juniorów młodszych. Ostatni triumf odnotowali w Sępopolu.
Trzecia grupa w II lidze juniora młodszego jest typowo "nasza". Poza wspomnianym Wilczkiem, w tabeli znajdują się także dwie inne reprezentacje powiatu kętrzyńskiego — Orlęta Reszel i MKS Korsze.

Najlepsze humory dopisują obecnie (po 5 pojedynkach) jednak ekipie z Wilkowa, która skompletowała na swym koncie pełną, idealną pulę 15 punktów. "Wataha" nie przegrała ani razu. Co więcej — zwycięstwa, którymi "raczą" swych rówieśników, ewidentnie robią wrażenie. Wystarczy bowiem wspomnieć, że podopieczni trenera Rafała Sokołowskiego w dotychczasowych rozgrywkach strzelili aż 46 goli, tracąc przy tym ledwie... 4.

Wilczy apetyt na tytuł mistrzowski nasi młodzi piłkarze zaprezentowali już na początku minionej rundy, gdy "na dzień dobry" rozgromili Łynę Sępopol aż...20:1. W sobotę wystartowała kolejna runda, wspomniani rywale mieli dobrą okazję do rewanżu, lecz... znów nie znaleźli recepty na dominatorów z Wilkowa. W zakończonym wynikiem 6:0 spotkaniu, 4 gole zdobył niesamowity Kacper Harkot (łącznie 14 bramek na koncie w obecnym sezonie), a po jednym trafieniu dorzucili od siebie także Gabriel Kajak i Bartek Butkiewicz.

Pozycję na wygodnym fotelu lidera Wilczek zawdzięcza także świetnej postawie takich zawodników jak Marcin Książek, Dominik Werbanowski, Damian Ptak, Kacper Kasprzak, Patryk Kuczyński, Paweł Sańko, Łukasz Ogłodziński, Tomasz Makarewicz, Bartosz Butkiewicz, Fabian Pigocki, Krystian Jacewicz, Łukasz Rychliński i Damian Dymański.

Kamil Kierzkowski

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5