Ola Jeznach po raz pierwszy z recitalem

2020-06-22 18:00:00 (ost. akt: 2020-06-22 14:51:34)
Wokalistka wielokrotnie uświetniała kętrzyńskie imprezy. Jednak z pełnym koncertem zaprezentuje się po raz pierwszy

Wokalistka wielokrotnie uświetniała kętrzyńskie imprezy. Jednak z pełnym koncertem zaprezentuje się po raz pierwszy

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Wrażliwa i delikatna, lecz na pewno nie cicha. W jej głosie bowiem tkwi największa siła. Aleksandra Jeznach to niezwykle muzykalna dziewczyna, która swoim talentem zauroczy niejednego słuchacza. Okazja będzie już 2 lipca o godz. 18.00
Młoda kętrzynianka wystąpi w sali kinowo - widowiskowej Kętrzyńskiego Centrum Kultury ze swoim recitalem "Od mego serca do twego".

Aleksandra Jeznach to 17-letnia utalentowana wokalistka z Kętrzyna. Jest uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Kętrzyńskiego., gdzie również ma okazję rozwijać się wokalnie. Wspólnie z innymi wokalistkami i pod okiem Jarosława Olejnika tworzy zespół „Wrzaski i krzyki”. Jednak swoje pierwsze kroki stawiała m.in. na scenie KCK, uczestnicząc w konkursach wokalnych czy też zdobywając doświadczenie w grupie „Sukces”.

Dziś Ola jest wielokrotną laureatką konkursów wokalnych o zasięgu ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym. W 2019 roku w prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie "Pamiętajmy o Osieckiej" zdobyła trzecie miejsce, a jury uznało ją za najlepiej zapowiadający się młody talent. Duży sukces dał też występ w finałowym koncercie 46. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję". Jej wykonanie utworów Agnieszki Osieckiej i Edyty Geppert, tak urzekło jurorów, że jako jedyna z Warmii i Mazur została wyróżniona. Kolejne sukcesy Oli to m.in.: Grand Prix Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Agnieszki Osieckiej, II miejsce w XV Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki „Kryształowa Nuta”, wyróżnienie w V Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Jacka Kaczmarskiego, I miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Polskiej, I miejsce w wojewódzkim etapie XX Konkurs Piosenki Europejskiej oraz I miejsce konkursu „Mazurski Słowik”.

Każdy konkurs to dla niej nowe doświadczenie, a mając na koncie tak wiele sukcesów widać i wyraźnie słychać, że stoi na progu estradowej kariery. Dlatego ważnym wstępem do tego będzie solowy koncert.
- Pierwszy solowy koncert daje mi dużo radości. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy dali mi wsparcie i dzięki, którym ten koncert może się odbyć. To bardzo ważne wydarzenie, które zapamiętam na całe życie, tym bardziej, że ma miejsce w moim rodzinnym mieście – podkreśla młoda wokalistka.

Sam tytuł „Od mego serca do twego” brzmi już zachęcająco. Z pewnością usłyszymy na nim utwory bliskie sercu wokalistki. Pojawią się też nowości z gościnnym udziałem przyjaciółki, Pauliny Prokop.
- Podczas mojego występu pojawią się utwory, które odegrały w moim życiu ważną rolę. Dały mi przepustkę do etapów finałowych oraz miejsc na podium na wielu konkursach, tym samym przeżycia różnych przygód i poznania wspaniałych ludzi – dodaje Ola.

Kętrzyńskie Centrum Kultury tym bardziej zaprasza na ten koncert, gdyż będzie on pierwszym po kilkumiesięcznej przerwie. - Mamy nadzieję, że poprawimy humor wszystkim, którzy z utęsknieniem czekają na muzyczne uniesienia i są fanami naszej Oli. To marka sama w sobie. Kiedy wychodzi na scenę, to nie wiem jak to robi, ale jest wulkanem emocji i porywa każdego słuchacza. Jest genialna pod każdym względem. – mówi Beata Szuksztul, organizator.

Bezpłatne wejściówki na recital Aleksandry Jeznach można odebrać w kasie Kina Gwiazda od 22 czerwca w godz. 18:00-21:00.

Justyna Drozd


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5