Weekendowy bilans kętrzyńskich policjantów

2020-06-09 07:59:49 (ost. akt: 2020-06-09 09:14:17)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Nietrzeźwy motorowerzysta, kierujący na zakazie z cofniętym drogomierzem oraz poszukiwani. To tylko kilka przykładów bezmyślnych zachować osób, wobec których interweniowali kętrzyńscy policjanci w miniony weekend. Kierujący będą tłumaczyć się przed sądem, poszukiwani trafili już do zakładów karnych.
W piątek, 5 czerwca kilka minut po godz. 09.00 w miejscowości Markuzy gm. Barciany kętrzyński dzielnicowy dokonał zatrzymania poszukiwanego. 36-latek musi odbyć karę pozbawienia wolności za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Teraz najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

W sobotę, 6 czerwca po godz. 07.00 policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego na terenie miasta zatrzymali 28-letniego mieszkańca Kętrzyna. Mężczyzna poszukiwany był przez kętrzyński i olsztyński sąd trzema nakazami doprowadzenia do zakładu karnego. Mężczyzna spędzi łącznie 7 miesięcy w zakładzie karnym za liczne wykroczenia oraz przestępstwo zniszczenia cudzej rzeczy.

Tego samego dnia na terenie jednej z miejscowości województwa mazowieckiego, zatrzymano mieszkańca naszego powiatu, poszukiwanego listem gończym. W oparciu o szereg ustaleń kętrzyńskich kryminalnych, policjanci którzy pojechali we wskazane miejsce, potwierdzili zebrane informacje i zatrzymali 26-latka. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące za jazdę po alkoholu, kradzież z włamaniem oraz niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych. Pamiętajmy, że za same złamanie orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotę kwadrans przed godz. 13:00 w Reszlu na ul. Słowiańskiej policjanci miejscowego komisariatu dokonali kontroli drogowej pojazdu marki Renault. W trakcie weryfikacji danych kierującego w policyjnych systemach informatycznych, mundurowi stwierdzili, że mieszkaniec gminy Korsze posiada aktywny bezterminowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami. Na koniec kontroli drogowej okazało się, że prawdopodobnie ingerowano w licznik auta, ponieważ jego stan nie zgadzał się z danymi w systemie o ponad 53 tys. km. Teraz kierujący poniesie kolejne konsekwencje swojego zachowania, gdy sprawą zajmie się sąd. Jakakolwiek ingerencja w stan licznika pojazdu jest przestępstwem zagrożonym karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Natomiast, parę minut po godz. 19:00 policjanci kętrzyńskiej „drogówki” pełniąc służbę na trasie Rodele - Dębiany gm. Barciany, zwrócili uwagę na nadjeżdżającego motorowerzystę. Funkcjonariusze od razu zorientowali się, że styl jazdy kierującego jednośladem, pozostawia wiele do życzenia. Z uwagi na podejrzenie, że mężczyzna może być nietrzeźwy, policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej. Okazało się, że za kierownicą siedział 55-letni mieszkaniec gminy Srokowo. Mężczyzna przebadany na zawartość alkoholu w organizmie, „wydmuchał” blisko 3 promile. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (9 czerwca) wydaniu m.in.


Radni ocenią prezydenta Olsztyna
Za dwa tygodnie w Olsztynie Rada Miasta będzie głosowała absolutorium dla prezydenta Piotra Grzymowicza. Radni opozycji z klubu PiS już zapowiedzieli głosowanie za jego odrzuceniem. Nie wykluczają też referendum.

Fatalny weekend zamknął kopalnie
To był najgorszy weekend od początku epidemii. Ponad tysiąc zakażonych w kraju, z czego najwięcej w województwie śląskim. Stąd też rządowa decyzja o zamknięciu kopalni, która budzi wiele kontrowersji.

Mazury czekają na bon
Nie 1000 zł na etacie dla pracownika, a 500 zł i to na każde dziecko — tak ma wyglądać bon turystyczny w nowej formule. Tak wynika z wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy. Za te pieniądze ma być sfinansowany letni wypoczynek.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5