Pierwszaki z Kruszewca odwiedziły Muzeum Mazurskie

2020-03-01 10:37:20 (ost. akt: 2020-03-01 12:10:12)

Autor zdjęcia: Elwira Żukowska

26 lutego uczniowie klas I a i I b SP w Kruszewcu byli w Owczarni w Muzeum Mazurskim. Celem wycieczki było poznanie historii swojego regionu - gminy Kętrzyn oraz przybliżenie pojęć związanych z muzeum, m.in. eksponat, ekspozycja, wystawa.
Od ponad 10 lat właściciele Gabriela i Aleksander Puszkowie gromadzą meble, sprzęty gospodarstwa domowego i maszyny rolnicze, które są zebrane w budynku po byłym majątku ziemskim. tzw. czworaku.

Dzieci dowiedziały się o pochodzeniu nazwy miejscowości. W tym miejscu była kiedyś wyspa na jeziorze, gdzie hodowano owce. Po jeziorze dzisiaj nie ma śladu, natomiast teraz jest wyspa w lesie, gdzie mieszka kilka rodzin.

Muzeum odbiega od ogólnie przyjętych schematów, gdyż zwiedzający staje pośród starych przedmiotów, przenosząc się w minione czasy i klimat. Uczniowie mogli niektóre eksponaty dotknąć, a nawet zmierzyć.

Dziękujemy gospodarzom za miłe przyjęcie, ciekawą prelekcję i pokaz. Przeżycia i emocje, które towarzyszyły dzieciom podczas wycieczki na pewno wpłyną na trwałość zdobytej wiedzy i realizację edukacji regionalnej.

Elwira Żukowska


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Elwira

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5